Modlitby za volbu papeže

Dnes, kdy začíná ve Vatikánu volba nového papeže, sloužil brněnský biskup Vojtěch Cikrle v 7.30 hodin v kapli Zvěstování Panně Marii v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově mši za dobrou volbu nového papeže. Se zaměstnanci brněnského biskupství a ostatními věřícími se tak připojil k celosvětovým modlitbám univerzální církve i ostatních křesťanů. Společně tak přijali spoluzodpovědnost za volbu nového papeže i za budoucnost církve.Biskup Vojtěch Cikrle prosí věřící, aby doprovázeli průběh konkláve nadále svými modlitbami.

Biskup Vojtěch Cikrle rovněž děkuje všem, kteří vyjádřili svou účast s úmrtím Svatého otce Jana Pavla II.modlitbami i projevy úcty.

Své díky za sborový projev úcty české církve vyjádřil v listu adresovaném všem českým a moravským biskupům také apoštolský nuncius v ČR Diego Causero.