27.6.2019
Zemřel P. Augustin Ladislav Gazda, OSB

Dne 19. června 2019 náhle zemřel P. Augustin Ladislav Gazda OSB, převor - administrátor Benediktinského opatství sv. Petra a Pavla v Rajhradě a převor - administrátor Benediktinského opatství Panny Marie a sv. Jeronýma v Emauzích.

30.6.2019
Celostátní setkání animátorů 2019

Šest dnů na proniknutí do dvou vybraných témat budou mít v srpnu účastníci Celostátního setkání animátorů v Chotěboři. Vybírat přitom budou z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství.

8.7.2019
Být sama sebou - letní kurz pro náctileté

I letos v brněnském Centru naděje a pomoci bude pořádán o letních prázdninách kurz pro dospívající dívky ve věku 12 -18 let pod názvem "Být sama sebou". Jedná se o týdenní kurz, probíhající vždy ve všední dny od 9:00 do 13:30 hodin, a to v termínu 8. až 12. července  a 26. až 30. srpna 2019.

20.7.2019
Duchovní obnova ve spiritualitě sv. Pia

Sdružení Servi della Sofferenza pořádá duchovní obnovu ve spiritualitě sv. Pia z Pietrelčiny, která se bude konat v sobotu 20. července 2019 od 9.00 hodin ve Vranově u Brna.

Diecézní muzeum v BrněNikodémova nocDiecézní pouť rodin, 31.8.2019Modlitební úmysly papeže FrantiškaDiecézní charita BrnoPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraPortál Církevní turistikaKnihovna Biskupství brněnskéhoCentrum pro rodinu a sociální péči
21.7.2019
Pěší pouť k Panně Marii Třídubské

Pěší pouť k Panně Marii Třídubské do Rakouska bude zahájena 21. července 2019 v 6.00 hodin u kostela ve Vranově nad Dyjí. Doprovodné vozidlo je zajištěno. Zájemci si s sebou musí vzít platný občanský průkaz nebo pas.

31.7.2019
S milosrdnými bratry do Tater

Výlet do Vysokých Tater, kde se nabízí příležitost k prohloubení a poznání svého osobního povolání ve službě bližním nabízejí také letos milosrdní bratři v Brně. Čas strávený v horách a ztišení v přírodě jsou k tomu nejlepším nástrojem.

10.8.2019
15. pochod po stopách P. Ševčíka

Již patnáctý ročník Pochodu po stopách P. Ševčíka, který každoročně jednota Orel Boskovice pořádá k připomínce tohoto osvíceného kněze, proběhne 10. srpna 2019.

17.8.2019
V Boskovicích odhalí památník svého rodáka

„Obyvatelé regionu Boskovicka a Blanenska, ale i jiných částí Jihomoravského kraje, stále vzpomínají na Tomáše kardinála Špidlíka pro jeho duchovní povzbuzení, lidský přístup a životní optimismus,“ říká senátorka Jaromíra Vítková.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.