Výběrové řízení na obsazení místa vedoucí EAF a finanční účetní

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa vedoucí ekonomické agendy farností a finanční účetní s pracovištěm v Brně.

21.10.2018
Narozeninový koncert pro Zdeňka Pololáníka

V neděli 21. října 2018 v 17.00 hodin zazní v tišnovském kostele „narozeninový koncert“ k poctě sv. Václava v rámci 9. ročníku Hudebního festivalu hudebního skladatele Zdeňka Pololáníka.

Kurz „Duchovní doprovázení“

Kurz duchovního doprovázení, který v akademickém roce 2018/19 pořádá CMTF v Olomouci, bude probíhat v Duchovním centru ve Vranově u Brna.

Kam v Brně na mši? Můžete rozhodnout i vy!

Až do 29. října 2018 se můžete zúčastnit ankety týkající se možnosti zavedení dalších bohoslužeb v centru Brna. Rádi bychom předem znali váš názor.

Hlasovat můžete ZDE

Diecézní muzeum v BrněStálá zpovědní služba v BrněPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeNikodémova nocModlitební úmysly papeže FrantiškaCentrum pro rodinu a sociální péčiKnihovna Biskupství brněnskéhoPortál Církevní turistikaStředisko pro liturgickou hudbu, Musica SacraDiecézní charita BrnoRozcestník webů DCM Brno (Signály)
Kurz Vitamíny pro dobré manželství

Sdružení Petrov, z. s., pořádá pro mladé lidi ve věku 18 až 35 let tematická setkání v rámci projektu Vitamíny pro dobré manželství, které je inspirováno biblickým příběhem Tobiáše a Sáry. Jejich cílem je poukázat na potřebu osobního zrání pro manželství a uvědomění si důležitosti dobré přípravy na ně.

7.11.2018
Žabovřeské rozmlouvání s Josefem Pazderkou

Salesiánská farnost Panny Marie Pomocniice v Brně-Žabovřeskách pořádá 7. listopadu 2018 od 19.00 hodin další setkání v rámci Žabovřeského rozmlouvání. Tentokrát s Josefem Pazderkou na téma "Média v časech „fake-news“.

9.11.2018
Kurz začít znovu

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno (CRSP) a Společenství Naděje pořádají kurz Začít znovu aneb jak dál po rozvodu a rozchodu. Kurz bude zahájen v pátek 9. listopadu 2018 od 18.00 do 20.30 hodin v zasedací místnosti CRSP v Biskupské ulici 7

24.11.2018
23. Svatocecilské setkání 2018

Jednota Musica sacra a Biskupství brněnské – Středisko pro liturgickou hudbu pořádají pro všechny varhaníky, chrámové zpěváky a hudebníky 23. svatocecilské setkání, které se koná pod záštitou brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho v sobotu 24. listopadu 2018 od 10.00 hodin v katedrále v Brně na Petrově.

Konference bude řešit nakládání s odsvěcenými kostely

Vatikán plánuje mezinárodní konferenci, jejímž cílem bude řešení situace místních diecézí, ve kterých se nachází odsvěcené kostely. Konference věnovaná integrovanému managementu církevního kulturního dědictví a nakládání s odsvěcenými kostely se uskuteční 29. - 30. listopadu 2018 v Římě.

7.12.2018
Adventní duchovní obnova pro manžele

Centrum pro rodinu a sociální péči pořádá pro všechny manželské páry bez ohledu na věk či délku manželství Adventní duchovní obnovu, která se koná ve dnech 7. až 8. prosince 2018 v Duchovním centru ve Vranově u Brna, kde je zajištěno ubytování s plnou penzí.