Modlitební úmysly papeže

1.6.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na červen 2018

Papež František zve v červnu k modlitbě za sociální sítě, za provozovatele i za uživatele a také nás vybízí k větší vědomosti.

2.5.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na květen 2018

Květnový evangelizační úmysl papeže Františka pamatuje na laiky v církvi a zní takto: Aby laici mohli své jedinečné poslání naplňovat skrze tvořivou odpověď vůči výzvám, kterým svět dnes čelí.

5.4.2018
Modlitební úmysly papeže Františka na duben

Papež František nás v dubnu vyzývá k modlitbám za ty, kteří nesou odpovědnost za hospodářství a ekonomii. Zejména za lidi v důležitých funkcích, kteří mají vliv na spravedlivější rozdělování společného bohatství, ochranu přírody a rozvoj důstojnosti každého člověka.

6.3.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc březen 2018

Poselství papeže Františka k 33. světovému dni mládeže připadá na Květnou neděli. Březen je měsícem, kdy jsme vyzváni v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby k tomu, abychom zvláště pamatovali na společenství ve farnostech a skupiny mládeže. Odpovězme si na otázku, zda radostně svědčíme o evangeliu i my.

7.2.2018
Modleme se s papežem za plody únorového Dne modliteb a půstu

V únoru můžeme v rámci naléhavého úmyslu Apoštolátu modlitby zvláště pamatovat na duchovní plody mimořádného Dne modliteb a půstu vyhlášeného na 23. února 2018 a zvláště se modlit za obyvatelstvo Demokratické republiky Kongo a Jižního Súdánu.

3.1.2018
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na leden 2018

Za koptské pravoslavné bratry v Egyptě, kteří se stali obětí dvou atentátů – modleme se, kéž Pán přijme duše zemřelých, je oporou raněným, příbuzným a celé komunitě, a obrátí srdce násilníků