Modlitební úmysly papeže

13.12.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2019

Modleme se za to, abychom lépe chápali odezvu mladých lidí na podněty, které církev před ně klade.

5.11.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na listopad 2019

Modleme se za oběti násilí z řad křesťanů Etiopské pravoslavné církve Tewahedo.

11.10.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc říjen 2019

Modleme se za biskupskou synodu o Amazonii, aby byla prožita v bratrském společenství a poddajnosti Duchu Svatému, který ukazuje cesty, jak dosvědčovat evangelium.

7.10.2019
Apoštolát modlitby na říjen je za misijní jaro církve

Říjnový všeobecný úmysl nás vybízí k modlitbám za to, aby inspirace Ducha Svatého vedla církev k novému rozkvětu misií. Národním úmyslem je, aby svatost kněží, tichost a obětavost všech Bohu zasvěcených svědčila světu o tom, že Bůh stačí pro naplnění života.

2.9.2019
Apoštolát modlitby na září je za ochranu moří a oceánů

Zářijový všeobecný úmysl nás vybízí k modlitbám za politiky, vědce a ekonomy, aby pracovali pro ochranu moří a oceánů. Národním úmyslem je, ať jsou děti a mladí lidé otevření pro poznání Boha i svého místa ve světě a mají k tomu dost odhodlanosti i sebeovládání.

26.8.2019
Apoštolát modlitby na srpen je za rodiny jako bohatství

Srpnový evangelizační úmysl nás vybízí k modlitbám za rodiny, aby se zásluhou života modlitby a lásky stávaly stále více „školami“ skutečného lidského zrání. Národním úmyslem je, ať věrnost, láska a odpovědnost doprovázejí všechny manžele, stejně jako vytrvalost při společné modlitbě v rodinách.

3.7.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červenec 2019

Červencový všeobecný úmysl vybízí k modlitbám za všechny, kdo spravují soudnictví, aby jednali poctivě a aby nespravedlnost, přestože ve světě i vítězí, neměla poslední slovo. Národním úmyslem je, ať všichni lidé mají možnost odpočinku pro tělo i pro duši a ať všude objevují radost z Boží blízkosti.

4.6.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc červen 2019

Červnový evangelizační úmysl nás vybízí k modlitbám za kněze a jejich životní styl, aby svým skromným a pokorným životem aktivně projevovali porozumění a podporu těm nejchudším.

13.5.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc květen 2019

Abychom se na přímluvu svatých Cyrila a Metoděje vzájemně uznávali a ctili jako děti stejného Otce, navzdory kulturním, náboženským nebo etnickým rozdílům.

2.5.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na květen

Květnový evangelizační úmysl nás vybízí k modlitbám za církev v Africe, aby se stala kvasem jednoty mezi národy a znamením pro celý tento světadíl.

3.4.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc duben 2019

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc. Prosme, abychom přispívali k růstu kultury milosrdenství: nehleděli na druhého lhostejně a neodvraceli svůj pohled, když spatříme utrpení.

6.3.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na březen

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc. Prosme, abychom prožívali přípravu na Velikonoce s vědomím, že naše připodobnění Kristu (srv. Řím 8,29) je nedocenitelným darem Božího milosrdenství.

8.2.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na únor

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc. Prosme za dar pokoje, o jehož přijetí a rozvíjení má každý usilovat, a pamatujme prosím na humanitární krizi v Jemenu, ochranu života již od početí a na Dálný Východ.

11.1.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na leden 2019

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc: Pamatujme prosím na nejmladší misionáře, aby se stali statečnými pro Krista a svědčili o evangeliu v rodině, ve škole i místech zábavy.