21.2.2017
Zbavte se nevědomé manipulace

V rámci programu SaVIO se v klubu VeSPOD Salesiánského střediska mládeže v Brně-Líšni uskuteční v úterý 21. února 2017 v 19.00 hodin přednáška Zbavte se nevědomé manipulace, kterou přednese Prof. Ing. Mgr. et Mgr. Peter Tavel, Ph.D. OP

22.2.2017
Kulatý stůl k 90. výročí příchodu Salesiánů Dona Boska

Ve středu 22. února 2017 v 19.30 hodin se u salesiánů v Brně-Žabovřeskách v sále pod kostelem koná kulatý stůl k salesiánským devadesátinám.

23.2.2017
Ovečky - klubík pro rodiče

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně připravilo pro rodiče a prarodiče nejmenších dětí další program. Ovečky - klubík pro rodiče/prarodiče s dětmi ve věku 2 až 4 roky. Dopolední setkání jsou plná hraní, zpívání, tvoření a hlavně povídání o tom, co vše krásného pro nás Pán Bůh stvořil.

28.2.2017
Skutky milosrdenství ve fotografiích

Ve vstupní hale Nemocnice Milosrdných bratří v Brně si v těchto dnech můžete prohlédnout sérii fotografií spolupracovníka řádu milosrdných bratří a fotografa Tomáše Skácela.

Nikodémova noc Církevní turistika Výročí založení diecéze
1.3.2017
Malý průvodce postní dobou opět vychází

Diecézní katechetické centrum letos opět nabízí pomůcku Malý průvodce postní dobou. Úvodní text a krátká rozjímání k jednotlivým nedělím napsal Mons. Jiří Mikulášek, který v únoru 2017 oslavil své 75. narozeniny.

4.3.2017
Rok baroka ve Žďáru nad Sázavou

Cyklus přednášek, který je určen nejen pro průvodce, ale také pro širokou veřejnost, připravili ve Žďáru nad Sázavou. Letošní rok 2017 byl agenturou CzechTourism vyhlášen Rokem baroka a v tomto duchu se také ponese cyklus přednášek. Přednášky budou probíhat v březnu, ve třech prvních po sobě jdoucích sobotách.

10.3.2017
Pro manžele: Víra, která prohlubuje krásu našeho lidství

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá postní duchovní obnovu pro manžele bez rozdílu věku a délky manželství, která proběhne 10. až 11. března 2017 v Duchovním centru Vranov u Brna, kde je zajištěno ubytování s plnou penzí.

12.3.2017
Kláštery Itálie v Brně - Bystrci

V neděli 12. března 2017 v 17.00 hodin se v Brně - Bystrci v ekumenickém centru Archa - Lýskova ulice uskuteční další setkání z cyklu Cestovatelských podvečerů nazvané Kláštery Itálie. Vyprávět bude duchovní správce místní farnosti P. Pavel Svoboda, který strávil v Itálii několik let na studiích.

1.4.2017
Konference Zdravotník - křesťan v dnešní nemocnici XIV.

Konference Zdravotník - křesťan v dnešní nemocnici se již po čtrnácté koná v sobotu 1. dubna 2017 v Sále Milosrdných bratří.

18.6.2017
Oratorium Mesiáš zazní na oslavě diecéze

Třebíčský hudební soubor Musica animata, Smyčcový orchestr ZUŠ Třebíč a Ad Hoc Quartet přednesou v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově 18. června 2017 oratorium Mesiáš, a to v rámci oslav 240. výročí založení brněnské diecéze.

30.6.2017
Slovo otce biskupa Vojtěcha k připravované výstavě brněnská diecéze ve fotografiích

Milé sestry, milí bratři, moji milí diecézané,
v roce 2017 oslaví naše brněnská diecéze 240. výročí od svého založení. Diecéze není jen území, tvoří ji především lidé, kteří v ní žijí, pracují, modlí se, prožívají své radosti i bolesti. ...