16.1.2022 - 20.1.2022
Pastýřský list otce biskupa Vojtěcha Rodina, farnost, diecéze

K začátku jubilejního roku založení Biskupství brněnského napsal diecézní biskup Vojtěch Cikrle Pastýřský list "Rodina, farnost, diecéze", který bude přečten při bohoslužbách v neděli 16. ledna 2022.

16.1.2022 - 20.1.2022
Modlitba za brněnskou diecézi

Všemohoucí Bože,
děkujeme ti za všechny dary a milosti,
kterými jsi zahrnul nás
i předcházející generace naší diecéze. (...)

18.1.2022 - 25.1.2022
Texty pro Týden modliteb za jednotu křesťanů 2022

V polovině ledna 2022 se věřící v České republice účastní Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který spojuje křesťany z různých církví po celém světě. Týden modliteb letos proběhne od 18. do 25. ledna 2022 a jeho mottem je verš: „Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2)

20.1.2022
Modleme se za jednotu, modleme se za synodu

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 zve kardinál Mario Grech a kardinál Kurt Koch všechny křesťany, aby se modlili za jednotu a pokračovali na společné cestě.

Diecézní charita BrnoCírkevní turistikaPULS - fond na podporu kněží a pastorace brněnské diecézeDiecézní muzeum v BrněDCM Brno, DCŽM Mamre, Ministranti brněnské diecéze, Sdružení Petrov
Stálá zpovědní službaKnihovna Biskupství brněnskéhoDiecézní archiv Biskupství brněnskéhoModlitební úmysly papeže FrantiškaNikodémova nocCentrum pro rodinu a sociální péči
22.1.2022
Duchovní setkání pro rozvedené

Cítíte, že potřebujete duchovně načerpat a povzbudit po rozpadu manželství nebo dlouhotrvajícího vztahu? Přijměte pozvání na sobotu 22. ledna 2022 na duchovní setkání pro rozvedené, které se uskuteční v Centru pro rodinu a sociální péči, Biskupská 7, Brno.

23.1.2022
Týden modliteb za jednotu křesťanů 2021 v Brně

Bohoslužbu za jednotu křesťanů bude rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2021 v neděli 23. ledna 2022 v 9.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně celebrovat brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.

Arcibiskup Charles D. Balvo byl jmenován apoštolským nunciem v Austrálii

Svatý otec jmenoval dnes 17. ledna 2022 arcibiskupa Charlese D. Balvo, apoštolského nuncia v České republice, nově apoštolským nunciem pro Austrálii. Zprávu o tomto jmenování dnes v poledne oficiálně zveřejnilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový apoštolský nuncius pro Českou republiku nebyl zatím jmenován.

25.1.2022
Vyšla nová publikace popisující umístění kněžských hrobů v Brně

V roce 1987 vyšla brožura „Kněžské hroby na Ústředním hřbitově v Brně“, kterou sestavil P. Jiří Bílek, tehdejší farář v Brně-Zábrdovicích. Mons. Václav Slouk, nynější brněnský děkan a farář v Brně Komárově přehled kněžských hrobů rozšířil i na ostatní brněnské hřbitovy a krypty(...)

Ekumenická bohoslužbě 2022

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů se bude 25. ledna 2022 v 19.00 hodin v kostele sv. Jakuba v Brně konat ekumenická bohoslužba slova.

25.1.2022
Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat.

26.1.2022
P. Kodet: Bůh neprohrává

Ve středu 26. ledna 2022 v 19.00 hodin se v Brně-Žabovřeskách v kostele Panny Marie Pomocnice u salesiánů koná další Žabovřeské rozmlouvání, tentokrát s P. Vojtěchem Kodetem, O.Carm.

27.1.2022
Formační on-line setkání pro kostelníky

Formační on-line setkání pro kostelníky je určeno pro kostelníky a pro ty, kdo pečují o kostelní vybavení či prádlo.
Setkání se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 ve 20.00 hodin prostřednictvím platformy zoom a youtube.

31.1.2022
Diecézní charita Brno hledá pracovníka pro tiskový servis

Diecézní charita Brno je jedna z největších neziskových organizací s pracovišti po celém Jihomoravském kraji a části kraje Vysočina. Nabízí velice široké spektrum služeb, a stejně tak je různorodé i složení jejích týmů.

14.2.2022
„Poutníci naděje“ – motto příštího jubilejního roku

Jak sdělil předseda Papežské rady pro novou evangelizaci, arcibiskup Fisichella, papež František schválil téma příštího řádného jubilea, které připadne na rok 2025. Zní „Poutníci naděje“ v doslovném překladu z italského originálu, česky možná spíše "Poutníci z naděje" či "Poutníci nadějí".

19.2.2022
Jak hlásat evangelium v současné společnosti

Diecézní katechetické centrum pořádá setkání nad tématem Jak hlásat evangelium v současné společnosti, které se uskuteční v sobotu 19. února 2022 v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla.

22.2.2022
50. výročí úmrtí biskupa Karla Skoupého

Letos 22. února si brněnská diecéze připomene 50. výročí úmrtí 12. sídelního brněnského biskupa ThDr. Karla Skoupého.