1.6.2017 - 31.10.2017
Hra Poklady brněnské diecéze

Při příležitosti 240. výročí založení brněnské diecéze připravuje Diecézní katechetické centrum poznávací hru Poklady brněnské diecéze. Hra je určena jednotlivcům nebo skupinám/rodinám bez rozdílu věku. Bude probíhat od 1. června do 31. října 2017.

21.8.2017
TV Noe má dvě nové mobilní aplikace

Sledovat živé vysílání kdekoliv na světě, prohlédnout si televizní program, vybrat oblíbený pořad z videoarchivu nebo se sám stát reportérem. To vše umožňují dvě nové mobilní aplikace, které vydala TV Noe v posledních týdnech.

21.8.2017
Sekce pro mládež ČBK má nové vedení

Kamil Strak. To je nový ředitel Sekce pro mládež ČBK. Změna ve vedení jedné z částí sekretariátu České biskupské konference v Praze byla oznámena dnes při mši v rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci.

Setkání křesťanské mládeže zaplnilo Olomouc

V neděli 20. srpna 2017 vyvrcholilo Celostátní setkání mládeže (CSM) v Olomouci. Šestidenní program pro mladé lidi se nesl v duchu modlitby, přednášek, workshopů, výtvarných dílem i sportu. K mladým účastníkům promluvila při různých příležitostech také většina českých a moravských biskupů.

30.8.2017
Kurz Samuel 2017

Křesťanský kurz Samuel je určen mladým lidem, kteří upřímně a opravdově hledají své místo v životě, a pomáhá jim rozpoznat svou cestu a učinit rozhodnutí.

1.9.2017
Varhanická škola učí také sborovému zpěvu

Varhanická škola v Brně nabízí také výuku sborového zpěvu, jehož součástí bude nejen radost ze společného díla, ale také individuální růst sboristů v pěvecké technice.

2.9.2017
14. diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2017

Již 14. diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou proběhne pod záštitou brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho v sobotu 2. září 2017 od 9.00 do cca 16.00 hodin v duchu letošního jubilejního roku s heslem: "Naše diecéze slaví narozeniny“.

5.9.2017
Na Lesné slavnostně zahájí stavbu kostela

V úterý 5. září 2017 ve 14.00 hodin bude slavnostně zahájena stavby kostela blahoslavené sestry Marie Restituty Kafkové na pozemku Duchovního centra v Brně–Lesné (Nezvalova 13).

8.9.2017
Víkend rodin s malými dětmi

Komunita Emmanuel pořádá na podzim 2017 Víkend rodin s malými dětmi. Jedná se o setkání „šité na míru“ rodinám, které mají malé děti (asi do dvanácti let).

15.9.2017
Obnova pro manžele „Láska a Pravda“

Komunita Emmanuel pořádá na podzim 2017 v Brně duchovní obnovu pro manžele s názvem „Láska a Pravda“. Jedná se o setkání pro povzbuzení a sdílení zkušenosti lidského a duchovního rozměru manželství, které vede k oživení a prohloubení vzájemného vztahu.

15.9.2017
Biblický kurz jubilejně: Matoušovo a Markovo evangelium

Pastorační středisko brněnské diecéze nabízí letos na podzim další, tentokrát jubilejní patnáctý ročník Biblického kurzu. Jde o vzdělávání pro všechny vážné zájemce o Bibli, vhodné pro osobní poznání Božího slova i jako materiál pro ty, kdo vedou různá malá společenství a biblické hodiny.

1.10.2017
Při svém setkání na Velehradě se nemocniční kaplani budou věnovat tématu motivace

Katolická asociace nemocničních kaplanů v ČR pod záštitou Rady pro zdravotnictví České biskupské konference a ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým pořádá ve dnech 1. – 4. října 2017 na Velehradě XIII. formačně vzdělávací setkání nemocničních kaplanů...

Jiří Grygar v Brně: Pohledy do nebe

Popularizátor astronomie a vztahu vědy a víry RNDr. Jiří Grygar bude v pátek 13. října 2017 od 15.00 hodin přednášet v Brně v rámci kurzu Spirituální dimenze člověka, který pořádá Akademie třetího věku spolu s Biskupstvím brněnským.

14.10.2017
Ekumenická pouť jižní Moravou 2017

Ekumenická pouť jižní Moravou se bude konat v sobotu 14. října 2017.