Dlouhodobé akce

23.10.2014
Konference Nejmenší z nás

Ve čtvrtek 16. října 2014 se konala v Brně konference Nejmenší z nás- právní ochrana dětí před narozením. Význam konference zdůraznila aktivní účast biskupa Mons. Ignacio Carrasco de Pauly, předsedy Akademie pro život z Říma a jeho příspěvek Právní ochrana nenarozených - antropologické, etické a právní úvahy.

22.10.2014 - 24.10.2014
Biskupství brněnské představuje nový projekt: Církevní turistika

Nový projekt s názvem Církevní turistika je určen nejširší veřejnosti a navazuje na projekty Noc kostelů a Křesťanské Vánoce, které se již několik let těší oblibě stovek tisíc návštěvníků. Biskupství brněnské poprvé představí veřejnosti tento projekt a jeho vizuální styl v Praze na říjnovém veletrhu Památky 2014.

20.10.2014
Katedrála sv. Petra a Pavla v Brně na platinové medaili

Dnes (20. října 2014) představila v Brně Česká mincovna novinku – dvanáct platinových medailí s motivem brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Nad ražbou platinové medaile převzal záštitu brněnský biskup Vojtěch Cikrle, který se slavnostního uvedení medaile také osobně zúčastnil.

27.4.2014
Pouti k Božímu milosrdenství 2014

Také letos pořádají pallotini řadu poutí do Slavkovic u Nového Města na Moravě, kde je kostel zasvěcen Božímu milosrdenství.

Církevní budovy