Dlouhodobé akce

19.4.2018
Audiospot zve na Noc kostelů 2018

Program jubilejní 10. Noci kostelů nyní v České republice připravuje na 1200 kostelů a modliteben.
Na Noc kostelů zve návštěvníky také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

16.4.2018 - 22.4.2018
V pondělí začíná Týden modliteb za duchovní povolání

Týden před 4. nedělí velikonoční nás církev tradičně zve k intenzivnější modlitbě za duchovní povolání. Letošní neděle Dobrého pastýře připadá na 22. dubna a papež František k ní vydal své poselství, ve kterém se obrací především na mladé lidi, aby se ztišili a mohli tak zaslechnout Boží hlas, učili se rozlišovat a nebáli se žít Boží slovo.

9.4.2018
Nový ročník kurzů Akademie třetího věku

Právě nyní je nejvhodnější doba k přihlášení do kurzů Zdraví je dar a Spirituální dimenze člověka, které v příštím akademickém roce pořádají Biskupství Brněnské a Akademie třetího věku.

20.3.2018
Drobná grafika – zadavatel Mons. Josef Šindar

Diecézní muzeum v Brně připravilo výstavu věnovanou rozsáhlé sbírce grafik mnoha soudobých umělců, kterou za svůj život sebíral tišnovský děkan Mons. Josef Šindar.

6.1.2018
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2018 budou v kostele sv. Michala v Brně smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše.

Kurz světových náboženství

Moravsko-slezská křesťanská akademie, regionální pobočka Bílovice nad Svitavou, pořádá v akademickém roce 2017/2018 ve farním sále v Bílovicích nad Svitavou (Tyršova 413) „Kurz světových náboženství“.

30.10.2017
Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. až 26. srpna 2018.