Dlouhodobé akce

31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

15.8.2019
V Brně – Líšni se začne stavět kostel

Letos v únoru byla vyhlášena architektonická soutěž o návrh kostela Ducha Svatého v Brně-Líšni a posléze porota vybrala návrh Ing. arch. Jana Soukupa z Plzně.

6.8.2019
Setkávání Modlitební skupiny otce Pia

Společenství modlitby otce Pia z Pietrelčiny pořádá každé první úterý v měsíci od 16.30 hodin pravidelná duchovní setkávání.

3.8.2019
Kurz duchovního doprovázení

V akademickém roce 2019/20 se uskuteční Kurz Celoživotního vzdělávání při CMTF UP v Olomouci. Sestává ze dvou částí – teoretické a praktické, kterou budou absolvovat vybraní účastníci.

10.7.2019
Výtvarná soutěž o návrh úpravy liturgického prostoru v katedrále sv. Petra a Pavla

V únoru 2019 byla vyhlášena výtvarná soutěž o návrh úpravy liturgického prostoru v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Z předložených návrhů byl porotou nejvýše oceněn ideový návrh tvůrčího kolektivu Ing. arch. Michala Říčného, Ing. arch. Petra Todorova a Ing. arch. Magdaleny Říčné.

4.7.2019
Léto s Proglasem 2019

Programová letní nabídka Radia Proglas:

27.6.2019
Varhanní léto na Petrově 2019

Působivé prostředí brněnské katedrály rozezní v letních měsících již třetí ročník festivalu Varhanní léto na Petrově. Letní varhanní festival si našel v minulých ročnících okruh příznivců a návštěvníků jak z řad českých a zahraničních turistů, tak obyvatel jihomoravské metropole.

17.6.2019
Kostel sv. Maří Magdaleny bude uzavřen

Od pondělí 17. června 2019 bude minimálně do konce srpna z technických důvodů uzavřen kostel sv. Maří Magdaleny v Brně (Masarykova ulice).

13.6.2019
Jubilejní odpustky v brněnské Loretě

Apoštolská penitenciárie vyhověla žádosti provinciála Řádu menších bratří minoritů v České republice a v jubilejním roce brněnské Loretánské kaple dovolila získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek ...

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.