Dlouhodobé akce

20.1.2017
Církevní turistika na veletrhu Regiontour 2017

Expozice Církevní a Klášterní turistika bude na veletrhu Go Regiontour 2017 opět prezentovat poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky, a to v Pavilonu P, stánek číslo 103.

15.1.2017
Roste pronásledování křesťanů, alarmující je situace v Asii

Ve světě roste pronásledování křesťanů, alarmující je nárůst náboženského nacionalismu v jižní a jihovýchodní Asii. V padesátce zemí, kde je situace nejhorší, je vážně pronásledováno 215 milionů následovníků Krista (tedy každý třetí).

7.1.2017
Pobožnost k Panně Marie Svatotomské

Z iniciativy otců augustiniánů ze Starého Brna se každou první sobotu v měsíci od 18.00 hodin koná v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně pobožnost k Panny Marii Svatotomské, ochránkyni Brna.

6.5.2016
Jubilejní rok při 450. výročí narození svaté Marie Magdalény dePazzi

Generální převor Řádu karmelitánů při příležitosti 450. výročí narození svaté Marie Magdalény de'Pazzi, karmelitky, vyhlásil od 2. dubna. 2016 do 25. května 2017 jubilejní rok, a v souvislosti s tím požádal Svatého otce Františka o možnost získávání plnomocných odpustků.

Církevní budovy