Dlouhodobé akce

10.6.2015
Na rozhraní epoch

Na rozhraní epoch - Sakrální prostor v pojetí sochaře Ondřeje Schweigla (1735-1812) je název nové výstavy Diecéznímo muzea v Brně, jejíž vernisáž je plánována na středu 10. června 2015.

29.5.2015
Logo Jubilea milosrdenství v češtině

Logo Jubilea milosrdenství v češtině je graficky zpracováno ve Vatikánu a je vázáno autorskými právy. Není možné je upravovat ani měnit.

25.7.2015
Pobyt pro rodiny s adolescenty

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá řadu aktivit pro rodiče s dětmi.

10.7.2015
Kurzy biblické hebrejštiny

Moravsko-slezská křesťanská akademie pořádá v akademickém roce 2015/2016 Kurz biblické hebrejštiny. Kurz bude probíhat od října 2015 do května 2016 ve Smetanově ulici v Brně. Kurz je určen pro začátečníky a jeho náplní je seznámení s hebrejským písmem, s pravidly četby hebrejského textu a základy hebrejského jazyka.

30.6.2015
Návštěva zástupců řeckokatolického ukrajinského školství v Brně

Ve dnech 17. a 18. června 2015 zavítala na exkurzi po brněnských církevních školách delegace řeckokatolických škol z Ukrajiny. Přijeli pedagogové z několika mateřských a středních škol, internátů i dětského domova.

29.6.2015
Homilie Mons.Jiřího Mikuláška na pohřbu Mons. Václava Fišera

Dlouholetý hustopečský emeritní děkan Mons. Václav Fišer zemřel 22. června 2015 ve věku 92 let. Při posledním rozloučenív pátek 26. června 2015 v kostele sv. Václava a sv. Anežky v Hustopečích pronesl generální vikář brněnské diecéze Mons. Jiří Mikulášek následující homilii:

18.6.2015
Ohlédnutí za 13. celostátní Misijní poutí a 10. Misijním dnem dětí

Druhou červnovou sobotu (13. června 2015) se ve Vranově nad Dyjí konala 13. celostátní Misijní pouť a 10. Misijní den dětí. Papežská misijní díla v České republice a Římskokatolická farnost Vranov nad Dyjí z brněnské diecéze připravily pestrý program, jehož mottem byla slova z Matoušova evangelia „ Pojďte ke mně všichni!“ (Mt 11, 28)

15.6.2015
Aplikace Misál na prázdniny

Biblická čtení ke mši, liturgické modlitby a základní odpovědi v několika evropských jazycích včetně chorvatštiny. To vše nabízí aplikace Misál na prázdniny, která je nyní dostupná pro telefony se systémem Android.

3.6.2015
Prázdninový trend: workcampy

Pracovní tábor, český ekvivalent k modernímu označení workcamp, není příliš lichotivý. Ovšem dnes již fungující a stále přibývající tábory tohoto typu, jejichž náplní je především manuální práce, naopak začínají vytvářet zdroj prázdninového nadšení. ...

21.5.2015
Multimediální portál přináší informace ze Svaté země

Nedávno spuštěný multimediální portál www.cmc-terrasanta.com spravovaný františkánskou Kustodií Svaté země přináší zprávy, přímé přenosy, reportáže a tematické dokumenty ze země Ježíšovy.

20.5.2015
Modlitba papeže Františka pro Svatý rok milosrdenství

8. prosince 2015 začne z podnětu papeže Františka Mimořádný rok milosrdenství. Připravil k tomu speciální modlitbu, kterou zveřejňujeme v českém překladu.

12.5.2015
Nové instalace v Diecézním muzeu v Brně

Expozice Diecézního muzea v Brně, která svou netradiční instalací oslovuje každoročně na tři tisíce návštěvníků, bude obohacena o dva ojedinělé exponáty. Od 12. května 2015 si zájemci mohou prohlédnout sochu Madony z Klentnice a věhlasnou olejomalbu Veraikonu Gabriela Corneliuse von Maxe.

1.5.2015
Výstava Mezi klíčem a mečem v Mikulově

Diecézní muzeum v Brně zve na reprízu výstavy „Mezi klíčem a mečem – kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba“, která je v době od května do září 2015 umístěna v kostele sv. Václava v Mikulově. Výstava je instalována k 390. výročí založení Význačné kolegiátní kapituly u sv. Václava v Mikulově.

15.4.2015
Papež František oznámil slavení Svatého roku milosrdenství

Papež František oznámil (v pátek 13. března 2015) slavení nového mimořádného Svatého roku. Jubileum milosrdenství bude zahájeno otevřením Svaté brány ve vatikánské bazilice o slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie 8. prosince 2015, zakončeno bude 20. listopadu 2016.

5.4.2015
Poutní kalendář na rok 2015 ve Křtinách u Brna

Jedno z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze, Křtiny u Brna se Santiniho chrámem Jména Panny Marie, si v roce 2010 připomnělo 800 let od zjevení Panny Marie Křtinské. Podle tradice se roku 1210 zjevila Panna Maria Křtinská v blízké Bukovince na rozkvetlém kaštanu.

22.3.2015
Katecheze pro světové setkání rodin ve Filadelfii

Osmé Světové setkání rodin se letos uskuteční ve dnech 22. až 27. září ve Filadelfii. Národní centrum pro rodinu zveřejnilo na svých stránkách český překlad tematických katechezí.