Dlouhodobé akce

31.8.2019
16. diecézní pouť rodin

Šestnáctá diecézní pouť rodin konaná v roce 30. výročí svatořečení Anežky České nese motto: „Rozdávat pokoj a naději“.

19.8.2019
Good Ways – nový projekt pro mládež

Sdružení Petrov, z. s. pořádá letos o prázdninách (19. – 26. 8. 2019) závod po městech v České republice, během něhož účastníky čeká spousta výzev a úkolů. Cílem akce, která vychází z křesťanství a jeho hodnot, je vystoupit ze své komfortní zóny a zaměřit se i na potřeby druhých.

30.6.2019
Celostátní setkání animátorů 2019

Šest dnů na proniknutí do dvou vybraných témat budou mít v srpnu účastníci Celostátního setkání animátorů v Chotěboři. Vybírat přitom budou z osmi „laboratoří“, zaměřených na média, tvorbu grafiky a vizuálu, selfmanagement, hudbu, modlitbu, evangelizaci, komunikaci nebo péči o společenství.

17.6.2019
Kostel sv. Maří Magdaleny bude uzavřen

Od pondělí 17. června 2019 bude minimálně do konce srpna z technických důvodů uzavřen kostel sv. Maří Magdaleny v Brně (Masarykova ulice).

15.6.2019
Personální změny v AKS v Olomouci

Na přelomu černa a července jsou věřící vždy v očekávání, zda jejich oblíbený kněz zůstane ve farnosti, nebo odejde do jiné. V napětí letos byli i bohoslovci, poněvadž se během roku nezávazně hovořilo o personálních změnách, které by mohly nastat v semináři.

13.6.2019
Jubilejní odpustky v brněnské Loretě

Apoštolská penitenciárie vyhověla žádosti provinciála Řádu menších bratří minoritů v České republice a v jubilejním roce brněnské Loretánské kaple dovolila získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek ...

13.6.2019
Varhanní léto na Petrově 2019

Působivé prostředí brněnské katedrály rozezní v letních měsících již třetí ročník festivalu Varhanní léto na Petrově. Letní varhanní festival si našel v minulých ročnících okruh příznivců a návštěvníků jak z řad českých a zahraničních turistů, tak obyvatel jihomoravské metropole.

11.6.2019
Pouť do Říma a dar Čechů pro papeže má vlastní webové stránky anezka2019.cz

Velká celonárodní pouť do Říma, která se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019 při příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České má vlastní webové stránky.

30.5.2019
Chystá se Svatoanežský dar pro Svatého otce a pamětní medaile

U příležitosti listopadové Národní svatoanežské pouti do Říma se chystá oficiální dar pro papeže Františka, který již dostává konkrétní podobu. Mimo to bude také vyražena pamětní stříbrná medaile s podobiznou svaté Anežky České.

30.5.2019
Svatá Rita, mediátoři a lahůdkáři

Vždy 22. dne v měsíci se v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně konají v 18.00 hodin pobožnosti ke sv. Ritě, přímluvkyni v bezvýchodných životních situacích. Přinášíme tematickou homilii brněnského pomocného biskupa Pavla Konzbula z května 2019.

19.5.2019
Výstava velkoformátových fotografií Člověk a Víra – Brno 2019

Vernisáž výstavy bude zahájena v neděli 19. května 2019 ve 13.00 hodin v kostele sv. Jakuba v Brně.

30.4.2019
Katolická církev otevřela kontaktní místo na pomoc obětem sexuálního zneužívání

Česká biskupská konference společně s konferencemi vyšších řeholních představených otevřela kontaktní místo, jehož cílem je zprostředkovat péči a pomoc nezletilým a zranitelným osobám, které se staly obětí pohlavního zneužití duchovním či laikem v rámci církve.

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.