Dlouhodobé akce

29.5.2015
Logo Jubilea milosrdenství v češtině

Logo Jubilea milosrdenství v češtině je graficky zpracováno ve Vatikánu a je vázáno autorskými právy. Není možné je upravovat ani měnit.

25.7.2015
Pobyt pro rodiny s adolescenty

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá řadu aktivit pro rodiče s dětmi.

10.6.2015
Na rozhraní epoch

Na rozhraní epoch - Sakrální prostor v pojetí sochaře Ondřeje Schweigla (1735-1812) je název nové výstavy Diecéznímo muzea v Brně, jejíž vernisáž je plánována na středu 10. června 2015.

30.5.2015
Vydařená Noc kostelů 2015 v brněnské diecézi

Letošní Noc kostelů proběhla na území brněnské diecéze ke spokojenosti všech zúčastněných, pořadatelé z brněnské metropole, ale i z dalších měst i menších míst si pochvalují příjemné počasí, skvělou atmosféru a vysokou účast návštěvníků.

28.5.2015
Fotografie z biřmování na Petrově 2015

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle udělil v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně v neděli 24. května 2015 při bohoslužbě slavnosti Seslání Ducha Svatého svátost biřmování sedmdesáti sedmi biřmovancům z farností v Brně a jeho okolí. Fotografie Víta Kobzy jsou k dispozici na farním úřadě u katedrály sv. Petra a Pavla

21.5.2015
Multimediální portál přináší informace ze Svaté země

Nedávno spuštěný multimediální portál www.cmc-terrasanta.com spravovaný františkánskou Kustodií Svaté země přináší zprávy, přímé přenosy, reportáže a tematické dokumenty ze země Ježíšovy.

20.5.2015
Modlitba papeže Františka pro Svatý rok milosrdenství

8. prosince 2015 začne z podnětu papeže Františka Mimořádný rok milosrdenství. Připravil k tomu speciální modlitbu, kterou zveřejňujeme v českém překladu.

20.5.2015
Studenti Biskupského gymnázia Brno bodují také v matematice

Studenti Biskupského gymnázia Brno bodují také v matematice aneb jak uvádějí webové stránky školy: Pythagoras se raduje z matematického úspěchu našich studentů.

15.5.2015
Knihovníci teologických knihoven se sešli na Vranově u Brna

Ve dnech 13. a 14. května 2015 proběhlo pod záštitou Biskupství brněnského a organizátorské Knihovny Biskupství brněnského ekumenické setkání knihovníků z teologických knihoven České republiky.

14.5.2015
Klentnická Madona na Petrově

Expozice Diecézního muzea v Brně, která svou netradiční instalací oslovuje každoročně na tři tisíce návštěvníků, je od 12. května 2015 obohacena o dva vzácné exponáty - o sochu Madony z Klentnice a věhlasnou olejomalbu Veraikonu Gabriela Corneliuse von Maxe.

12.5.2015
Nové instalace v Diecézním muzeu v Brně

Expozice Diecézního muzea v Brně, která svou netradiční instalací oslovuje každoročně na tři tisíce návštěvníků, bude obohacena o dva ojedinělé exponáty. Od 12. května 2015 si zájemci mohou prohlédnout sochu Madony z Klentnice a věhlasnou olejomalbu Veraikonu Gabriela Corneliuse von Maxe.

12.5.2015
Pozdrav Noci kostelů 2015 v ČR zasílá kardinál Schönborn z Vídně

Právě ve Vídni vznikla před lety myšlenka Noci kostelů - Lange Nacht der Kirchen, která se během krátké doby rozšířila do dalších zemí. První z nich byla Česká republika. Pozdrav při příležitosti letošní Noci kostelů nám v těchto dnech zaslal vídeňský arcibiskup Christoph kardinál Schönborn, kterému je myšlenka Noci kostelů velmi blízká.

8.5.2015
Program, logo a webové stránky Jubilea milosrdenství

Na tiskové konferenci ve Vatikánu byly v úterý 5. května 2015 představeny hlavní události Mimořádného jubilea milosrdenství, jeho logo i webové stránky. Svatý rok bude zahájen 8. prosince 2015 a potrvá do 20. listopadu 2016.

4.5.2015
Blahoslavenou sestru Restitutu přijeli uctít hosté ze zahraniční

Prvního května 2015, v den 121. výročí narození bl. Restituty – Heleny Kafkové, přijeli do Brna poutníci z Vídně-Brigittenau a řádové sestry „Hartmanky“ - Františkánky křesťanské lásky v čele s generální představenou sestrou Hildou Daurer. ...

1.5.2015
Výstava Mezi klíčem a mečem v Mikulově

Diecézní muzeum v Brně zve na reprízu výstavy „Mezi klíčem a mečem – kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba“, která je v době od května do září 2015 umístěna v kostele sv. Václava v Mikulově. Výstava je instalována k 390. výročí založení Význačné kolegiátní kapituly u sv. Václava v Mikulově.

15.4.2015
Papež František oznámil slavení Svatého roku milosrdenství

Papež František oznámil (v pátek 13. března 2015) slavení nového mimořádného Svatého roku. Jubileum milosrdenství bude zahájeno otevřením Svaté brány ve vatikánské bazilice o slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie 8. prosince 2015, zakončeno bude 20. listopadu 2016.

5.4.2015
Poutní kalendář na rok 2015 ve Křtinách u Brna

Jedno z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze, Křtiny u Brna se Santiniho chrámem Jména Panny Marie, si v roce 2010 připomnělo 800 let od zjevení Panny Marie Křtinské. Podle tradice se roku 1210 zjevila Panna Maria Křtinská v blízké Bukovince na rozkvetlém kaštanu.

2.4.2015
Výstava historických pečetí

Výstava historických pečetí bude ke zhlédnutí od 2. dubna do 28. června 2015 ve velké síni předzámčí SZ Lysice.

22.3.2015
Katecheze pro světové setkání rodin ve Filadelfii

Osmé Světové setkání rodin se letos uskuteční ve dnech 22. až 27. září ve Filadelfii. Národní centrum pro rodinu zveřejnilo na svých stránkách český překlad tematických katechezí.