Dlouhodobé akce

Kurz partnerství

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.

Fotogalerie z růžencové slavnosti - Růže pro Marii

Růžencová slavnost „Růže pro Marii“ se konala 6. října 2018 v kostele sv. Michala v Brně (Dominikánské náměstí).
Fotogalerie ZDE

14.10.2018
Petrov: Slavnostní zpívané nedělní nešpory

Královská stoliční kapitula sv. Petra a Pavla v Brně zve opět po prázdninách na slavnostní zpívané nedělní nešpory. Ty nejbližší se budou konat 14. října 2018 od 18.00 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově.

Ženské řády v ČR mají nové vedení

Řády a řeholní společenství sdružené v Konferenci vyšších představených ženských řeholí mají od středy nové vedení. V čele této zastřešující organizace stanula sestra Krista Chládková, generální představená České kongregace sester dominikánek a dosavadní členka předsednictva Konference.

5.10.2018
Video z žehnání „Stromu života“ v Jamách

V neděli 23. září 2018 požehnal brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle „Strom života“ ve farnosti Jámy.

Video z akce ZDE

2.10.2018
Papež má lék proti pomluvám ve farnosti

V pondělí 17. září se sešla skupina francouzských studentů z diecéze Grenoble-Vienne s papežem Františkem. Ti pokládali papeži různé otázky, mezi kterými zazněla i tato: Pokud byste převzal jako farář novou farnost, co byste udělal jako první?

24.9.2018
Nový nuncius v České republice - Charles Balvo

V pátek 21. září 2018 oznámilo tiskové středisko Svatého stolce, že papež František jmenoval apoštolským nunciem v ČR Mons. Charlese Daniela Balva, Američana z Brooklynu, který mluví česky.