Dlouhodobé akce

2.12.2018 - 24.12.2018
Přichází čas rorátů. Nabídka brněnských farností.

„Roráty“ byly původně votivní mše svaté ke cti Panny Marie o sobotách adventní doby, rozšířené již od doby Karla IV., doprovázené nádhernými liturgickými zpěvy...

16.12.2018
Zpívané nešpory na Petrově

V roce 2018 byla v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově zahájena nová tradice - slavnostní zpívané nešpory - každou třetí neděli v měsíci (kromě července a srpna) vždy od 17.30 hodin.

Velká rodina malých dárců se rozrůstá

V neděli 23. září 2018 zazněla v brněnské diecézi výzva otce biskupa Vojtěcha, ve které pozval věřící, aby svou spoluzodpovědnost za život diecéze vyjádřili také tím, že se stanou donátory fondu PULS, jehož posláním je hmotně podporovat kněze a pastoraci.

7.12.2018
Papež František: Volejme v této adventní době k Pánu, aby nás naučil se modlit

Dnešní audiencí začal papež František nový cyklus katechezí věnovaných modlitbě Otče náš. V prvním zamyšlení na začátku adventní doby nás papež vybízí, abychom i my využili tento čas přípravy na Vánoce a volali společně s učedníky: „Pane, nauč nás modlit se.“

3.12.2018
Přeshraniční církevní turistika

Cílem projektu realizovaného v letech 2018-2019 je vytváření a posilování spolupráce a vazeb mezi Biskupstvím brněnským a Diecézí St. Pölten, prezentace nabídky církevní turistiky v České republice a Rakousku, zvýšení vzdělání průvodců v kostelech a rozsáhlejší zpřístupňování církevně-kulturního dědictví.

1.12.2018 - 31.12.2018
Nabídka adventních a vánočních koncertů v brněnské diecézi

Průběžně doplňovaný přehled adventních a vánočních koncertů

Český rozhlas opět vydává noty k České mši vánoční J. J. Ryby

Hudební vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu se rozhodlo znovu vydat jeden z klenotů české hudby, pocházející z rožmitálského kúru. Noty k České mši vánoční J. J. Ryby tak chce obnovit a zpracovat i pro další generace; a to hned ve třech provedeních - v původním znění, pro komorní obsazení a v podobě klavírního výtahu.

Tovaryšstvo Ježíšovo má nového představeného

Jezuitský řád si v průběhu listopadu zvolil nového představeného v ČR. Provinciálem Tovaryšstva Ježíšova se stal velehradský farář a superior zdejší komunity Petr Přádka.

YOUCAT pro děti již i v češtině

Karmelitánské nakladatelství představuje další přírůstek z úspěšné série YOUCAT. Právě vydaná novinka přibližuje základy křesťanství pro děti jim blízkým způsobem.

Kdo je prodlouženou rukou papeže za hranicemi Vatikánu?

Nový apoštolský nuncius Mons. Charles Daniel Balvo přiletí do Prahy již příští týden, ve čtvrtek 22. listopadu, aby se ujal svého úřadu, do kterého ho jmenoval papež František. Kdo je nunciem, co jeho role obnáší, jaké jsou jeho úkoly a kdo byli předchůdci Mons. Balva v České republice se dozvíte níže.

2.11.2018
Nikodémova noc - setkej se s Ježíšem v noci

Také během podzimních týdnů je možné prožít v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově Nikodémovu noc. Již šestý rok každý pátek od 20.00 do 22.00 hodin.

Kurz partnerství

Diecézní centrum života mládeže Mamre pořádá od listopadu 2018 v Osové Bítýšce další ročník „Kurzu partnerství“.