Dlouhodobé akce

12.1.2015
Kostel sv. Jakuba v Brně se na několik měsíců uzavře

Vzhledem k plánovaným rekonstrukcím bude od 12. ledna 2015 zcela uzavřen děkanský kostel sv. Jakuba v Brně. Důvodem uzavření kostela je realizace projektu "Rekonstrukce a rehabilitace chrámu sv. Jakuba v Brně. Monumentum sacrum Brunense".

18.2.2015
Poselství papeže Františka k postní době 2015

Český překlad Poselství Svatého otce Františka k postní době 2015, které má motto "Posilněte svá srdce" , je k dispozici zde.

29.1.2015
Výsledky 15. ročníku Tříkrálové sbírky v brněnské diecézi

Štědrost dárců Tříkrálové sbírky 2015 vynesla v brněnské diecézi téměř 21 milionů korun, to je o bezmála 1,7 milionu korun více než loni. Mezi nejštědřejší dárce patří obyvatelé jižní Moravy a části Kraje Vysočina. Nevíce ze všech regionů se vybralo v bývalém okrese Brno-venkov.

Biskupské gymnázium Brno rekordmanem

Dnes ráno (pondělí 26. ledna 2015) přijal brněnský biskup Vojtěch Cikrle vítězný tým mezistátní Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky z Biskupského gymnázia Brno v doprovodu ředitele gymnázia Mgr. Karla Mikuly a pedagoga Mgr. Martina Doležela.

26.1.2015
Pallotini spusili nové webové stránky

V den slavnosti sv. Vincence Pallottiho pallotini spustili webové stránky (www.pallotini.cz), na kterých se budou zveřejňovat informace o Unii katolického apoštolátu, o sv. Vincenci Pallottim a jeho spiritualitě, a také aktuality ze života řádů pallotinů.

Biskupské gymnázium Brno a National Literary Award 2014

19.1.2015
Poutní místa mezi Českými rekordy

Veletrh REGIONTOUR 2015, který včera skončil v Brně, představil široké veřejnosti také reprezentativní Českou knihu rekordů v angličtině, jejímž prostřednictvím se můžeme s naší zemí seznámit z originálního úhlu pohledu - výběrem toho nejlepšího. Podtitulem by mohlo být motto: Vše, čím se může Česká republika pochlubit.

12.1.2015
Vatikán uvolnil 3 miliony eur na boj s ebolou

Svatý stolec uvolnil 3 miliony euro (cca 84 milionu korun) pro účinnější pomoc církve v oblastech epidemie eboly, zejména v Guineji, Libérii a Sieře Leone. Současně byl publikován dokument popisující některé strategie katolické církve v boji proti virovému onemocnění.

9.1.2015
Papež o rodině: Svět bez matek by byl nelidský

Katecheze první letošní generální audience zmiňovala nedoceněnou roli matek, která je nejúčinnější protilátkou proti egoismu a individualismu.

7.1.2015
Papež se setkal s přeživšími z Osvětimi, včetně českých

Dvě desítky Čechů, Poláků a Němců přijal na středeční (7. ledna 2014) generální audienci papež František. Zástupci Mezinárodního osvětimského výboru také předali římskému biskupovi ocenění, které symbolizuje jeho boj za lidská práva, uvedla ČTK.