Dlouhodobé akce

30.8.2018
Rozkvetlá Zelená hora

Netradiční květinová výzdoba bude instalována v chrámovém prostoru poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou od 30. srpna do 10. září 2018.

10.8.2018
Biskupové podpořili petici na podporu manželství

Čeští a moravští biskupové se jednomyslně shodli na podpoře petice pro ochranu manželství, ve které se definuje manželství jako trvalý svazek muže a ženy. Za peticí stojí Aliance pro rodinu, a zve k podpisu a i ke sběru archů. Reagují tak na snahy poslaneckého návrhu tzv. manželství pro všechny.

9.8.2018
Papež František: modlami všech dob jsou úspěch, moc a peníze

Při pravidelné středeční audienci pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných Desateru, tentokrát na téma modloslužba. V úvodním čtení z knihy Exodus o porušení smlouvy je zmíněn „zlatý býček“...

8.8.2018
Rodinám vojáků zabitých v Afghánistánu teď může pomoci každý

Výbor Vojenského fondu solidarity dnes spustil mimořádnou sbírku ve prospěch rodin vojáků Martina Marcina, Patrika Štěpánka a Kamila Beneše, kteří byli v neděli 5. srpna 2018 zabiti sebevražedným atentátníkem při hlídkové činnosti v Afghánistánu.

2.8.2018
Papež František vzkázal ministrantům: cesta ke svatosti není pro lenochy

Více než 60 000 ministrantů z 19 zemí se setkalo na konci července na náměstí sv. Petra s papežem Františkem. V pořadí 12. Ministrantská pouť, kterou pořádá mezinárodní asociace ministrantů Coetus Internationalis Ministrantium (CIM), se nese v duchu motta „Hledej pokoj a usiluj o něj“ (Ž 34,15b).

1.8.2018
Cyrilometodějská škola hledá pracovníka úklidu

Cyrilometodějské gymnázium a střední odborná škola pedagogická v Brně v Lerchově ulici hledají pracovníka úklidu na částečný úvazek s nástupem září 2018. Nabídky můžete zaslat na email policer@cmgp.cz anebo na tel.: 604 714 084.

1.8.2018
Poklady brněnské diecéze

Publikace „Poklady brněnské diecéze“ byla sestavena z textů, fotografií a „klíčových otázek“ připravených v roce 2017, kdy Biskupství brněnské slavilo 240. výročí svého založení (5.12.1777), pro účely poznávací hry Poklady brněnské diecéze.

25.7.2018
Fotogalerie z Přízřenic

V červenci 2018 prožila farnost Modřice dvě slavnosti - žehnání hasičského vozu SDH Přízřenice a usazování kříže na věž přízřenického kostela svaté Markéty.

17.7.2018
Kurz Samuel - pro ty, kteří chtějí správně rozlišit své povolání

Již po čtvrté chystá tým pro Pastoraci povolání v brněnské diecézi otevření dalšího ročníku Kurzu Samuel. Je určen pro mladé nezadané věřící ve věku 19 až 35 let, kteří chtějí nalézt své povolání.

4.7.2018
Nešpory na Petrově zase po prázdninách

V roce 2017 byla na Petrově založena nová tradice - slavnostní zpívané nedělní nešpory vždy druhou neděli v měsíci od 18.00 hodin. V době prázdnin se modlitby nebudou konat, zahájí se opět v září.

15.6.2018
Století sakrální architektury

Letošní výstavní počiny Diecézního muzea v Brně reagují na dvě významná jubilea, které si v tomto roce připomínáme: 100 let od vzniku Československa a výročí 150 let od úmrtí kněze Františka Sušila.

15.6.2018
P. Františka Sušila připomene Diecézní muzeum

Diecézní muzeum připravilo v letošním roce 150. výročí úmrtí P. Františka Sušila výstavu s názvem „František Sušil – život, dílo, odkaz“.

12.6.2018
Brno a jeho chrámy 2018

Ve dnech 12. června až 17. září 2018 proběhne v jihomoravské metropoli další ročník akce „Brno a jeho chrámy“. Ve vybraných kostelech budou připraveni průvodci, kteří zájemcům zdarma představí bohatou historii i současnost každého z nich.

6.1.2018
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2018 budou v kostele sv. Michala v Brně smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše.

30.10.2017
Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. až 26. srpna 2018.