Dlouhodobé akce

14.2.2019
Biskup Cikrle byl jmenován před devětadvaceti lety

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle byl jmenován třináctým diecézním biskupem 14. února 1990 papežem Janem Pavlem II. ve svých čtyřiceti třech letech. Biskupské svěcení přijal v katedrále sv. Petra a Pavla 31. března 1990.

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.

8.3.2019
Postní duchovní obnova v katedrále

Diecézní katechetické centrum bude během pěti pátků postní doby 2019 pořádat v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně duchovní obnovu na téma O povolání ke svatosti v současném světě.

21.2.2019
Na rozcestí

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně nabízí služby pro neúplné rodiny s dětmi. Kurz Na rozcestí je určený jako komplexní podpora pro rozvedené, ovdovělé, osamělé či svobodné rodiče. Jedná se o tři setkání a také o možnost individuálního poradenství.

13.2.2019
Revitalizace a zpřístupnění zahrad NKP Petrov.

Biskupství brněnskému se podařilo získat v roce 2017 dotaci na projekt, jehož cílem je revitalizace a zpřístupnění zahrad, které se nacházejí v areálu Národní kulturní památky Petrov v Brně.

11.2.2019
Malý průvodce postní dobou 2019

Diecézní katechetické centrum nabízí již tradiční pomůcku Malý průvodce postní dobou. Je určena všem dospělým k intenzivnějšímu prožití postní doby, zvláště těm, kteří v každodenním shonu nestihnou číst delší texty, ale rádi se nechají inspirovat krátkým duchovním impulsem.

11.2.2019
Trápení se zvládají lépe, když na ně nejsme sami

Dnes, 11. února, si připomínáme Světový den nemocných. Všichni dobře víme, jaké to je, když člověk ochuraví. Někdy stačí i malý zdravotní problém a rozhodí naše myšlenky a všechny plány. Oč hůř se prožívá nemoc vážná, dlouhodobá, nebo dokonce nevyléčitelná.

8.2.2019
Jiří Mikulášek oslavil ve Vranově narozeniny

Při příležitosti 77. narozenin poděkoval brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle svému dlouholetému generálnímu vikáři Mons. Jiřímu Mikuláškovi za obětavou službu církvi a zaplněný mariánský chrám ve Vranově u Brna se rozezněl dlouhotrvajícím potleskem.

7.2.2019
Děti nebe

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně nabízí služby pro rodiče prožívající ztrátu dítěte v období před a po porodu, pod názvem Děti nebe. Jedná se o individuální psychologické poradenství, o otevřenou podpůrnou skupinu a doprovázení v těžké životní situaci, a to prostřednictvím telefonické či osobní konzultace nebo jen tichou podporou.

7.2.2019
Liturgie hodin online má další novinky

Projekt online liturgie hodin (denní modlitby církve) přináší vylepšení jak na webu, tak i v aplikaci "Breviář" určené pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.5) a OS Android (verze 2.9). Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore či Google Play.

6.2.2019
Jmenování členů Kolegia k šetření důvodnosti nařčení

S účinností od 6. února 2019 jmenoval a ustanovil brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle,  v souladu se Společnou směrnicí ČBK a Konferencí vyšších řeholních přestavených v Ćeské republice tyto členy Kolegia k šetření důvodnosti nařčení vzneseného vůči duchovnímu nebo pracovníkovi církevní instituce..

1.2.2019
Duchovní večery pro manžele

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá duchovní večery s podtitulem „Jsme jedno a není nám to jedno?“ Večerem provází stálý jáhen a kadeřník Mgr. Jan Špilar.

16.12.2018
Zpívané nešpory na Petrově

V roce 2018 byla v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově zahájena nová tradice - slavnostní zpívané nešpory - každou třetí neděli v měsíci (kromě července a srpna) vždy od 17.30 hodin.