Dlouhodobé akce

11.2.2018
Nová tradice v katedrále na Petrově

Královská stoliční kapitula sv. Petra a Pavla v Brně zahajuje v katedrále na Petrově novou tradici - slavnostní zpívané nedělní nešpory. Ke společné modlitbě jsou všichni zváni každou druhou neděli v měsíci vždy v 18.00 hodin.

25.2.2018
Velikonoční festival duchovní hudby 2018 v Brně

Letošní 27. ročník Velikonočního festivalu duchovní hudby v Brně je inspirován tématem „Zahrada, vinice“ a jeho koncerty tradičně zaznějí ve dvou týdnech mezi Květnou a Bílou nedělí, tedy ve dnech 25. března až 8. dubna 2018, a to v brněnských chrámech.

19.2.2018
Papež vyzval věřící na Popeleční středu: Zastav se! Pohleď! Vrať se!

Podle starobylé tradice slavil papež František Popeleční středu na jednom ze sedmi vrcholků Říma – Aventinu. Věřící se nejdříve shromáždili v benediktýnském kostele sv. Anselma a odtud pokračovali v kajícím procesí do dominikánské baziliky sv. Sabiny, kde byla sloužena mše svatá.

15.2.2018
Lurdy: Církev uznala už sedmdesátý zázrak

V neděli 11. února oznámil biskup diecéze Beauvais Jacques Benoit-Gonin oficiální uznání zázraku týkající se uzdravení františkánské řeholnice Bernadette Moriauové, která po mnoho let trpěla těžkou paralýzou. Je to už sedmdesátý zázrak v Lurdech, který církev oficiálně uznala.

15.2.2018
Postní almužna 2018

K postní době již tradičně patří duchovně-formační akce Postní almužna. Během tohoto období mají věřící opět možnost návratu ke starobylé tradici – almužně. Takto získaný finanční obnos pak pomůže lidem v nouzi v daném místě.

14.2.2018
Postní almužna 2018

Nejen na území brněnské diecéze postní dobu pro věřící opět obohatí možnost návratu ke starobylé postní tradici – almužně. Pastorační akce bude zahájena na Popeleční středu 14. února 2018 a potrvá až dokonce postního období. Jde o dobrovolnou duchovní formaci věřících, která je pořádána se souhlasem České biskupské konference.

13.2.2018
Národní týden manželství boří mýty o partnerských vztazích

Dne 12. února 2018 byl zahájen začíná Národní týden manželství, který se v ČR koná už po dvanácté. Téměř každá diecéze má připravený program pro manžele či pro snoubence. Konají se duchovní obnovy, přednášky a manželské večeře. Letošní ročník se dotýká mýtů, které se ve společnosti o manželství objevují.

5.2.2018
Fotogalerie z vernisáže výstavy „Vzdorovali zlu a Zemřeli pro víru“

Statutární město Brno a Občanské sdružení Paměť uvádějí v Křížové chodbě Nové radnice na Dominikánském náměstí v Brně výstavu o čtyřech významných osobnostech pod názvem Vzdorovali zlu a zemřeli pro víru.

30.1.2018
Večery pro dva

Večery pro dva jsou otevřená setkání pro páry, zaměřená na podporu a rozvoj vztahu, které pořádá brněnská komunita Emmanuel.

6.1.2018
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2018 budou v kostele sv. Michala v Brně smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše.

Kurz světových náboženství

Moravsko-slezská křesťanská akademie, regionální pobočka Bílovice nad Svitavou, pořádá v akademickém roce 2017/2018 ve farním sále v Bílovicích nad Svitavou (Tyršova 413) „Kurz světových náboženství“.

30.10.2017
Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. až 26. srpna 2018.