Dlouhodobé akce

18.11.2019
Výběrové řízení na obsazení místa „technik stavebních investic“

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení pozice „technik stavebních investic“ pro Břeclavsko.
Podrobnější informace o pracovní náplní a požadavcích na uchazeče jsou obsaženy v příloze.

11.11.2019
Program listopadové národní pouti do Říma

Blíží se národní pouť do Říma, kde společně oslavíme 30 let od svatořečení sv. Anežky České a poděkujeme za 30 let svobody v naší zemi. Pro účastníky přinášíme finální program.

4.11.2019
Akce k významným výročím v listopadu 2019

V rámci oslav nadcházejících listopadových výročí se v Brně uskuteční tyto akce:

1.11.2019
Putování Relikvie sv. Vincenta de Paul

28.10.2019
Program putování relikvie sv. Vincence de Paul v brněnské diecézi

Ve dnech 28. října až 14. listopadu 2019 se na Slovensku a v České republice uskuteční „Putování relikvie sv. Vincenta de Paul“ . V brněnské diecézi navštíví farnosti Brno-Lesná, Poštorná a Šlapanice.

21.10.2019
Slovo biskupa Vojtěcha k 30. výročí svatořečení Anežky České

Přinášíme slovo brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho k 30. výročí svatořečení Anežky České.

15.10.2019
Kurz partnerství

Centrum pro rodinu a sociální péči Brno ve spolupráci s DCŽM Mamre pořádá Kurz partnerství. Kurz je určen všem párům, kterým není lhostejný jejich vztah mezi sebou i mezi nimi a Bohem, chtějí svůj vztah prohloubit, správně prožít období chození a připravit se na manželství.

15.10.2019
Poutní balíčky na národní pouť do Říma

Sdělení poutního výboru národní pouti do Říma ohledně tzv. poutních balíčků:

14.10.2019
Slavíme 30 let svobody v Brně

Události z listopadu 1989 připomene v průběhu podzimu celá řada akcí. Město Brno řadu z nich podpořilo. Přehled toho, co se děje, naleznete na stránkách 30let.brno.cz.

10.10.2019
Prelát Slouk vzpomíná na kardinála Czerného

Při nedávné slavnosti ve Vatikánu byl mezi nově jmenovanými kardinály také kanadský jezuita a brněnský rodák Michael Czerny. Brněnský děkan a prelát Královské stoliční kapituly sv: Petra a Pavla, Mons. Václav Slouk, na něj při této příležitosti zavzpomínal:

7.10.2019
Fotogalerie z oslavy 10. výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně

Desáté výročí návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně, který v neděli 27. září 2009 slavil v Brně mši za účasti více než sto dvaceti tisíc poutníků, připomněla v katedrála na Petrově děkovná mše i doprovodný program v pátek 27. září 2019.

4.10.2019
Svatý otec zahájil mimořádný misijní měsíc

1. října slavil papež František ve Svatopetrské bazilice nešpory z liturgické památky sv. Terezie od Dítěte Ježíše na zahájení mimořádného misijního měsíce.

3.10.2019
Motu proprio papeže Františka: Třetí neděle v mezidobí bude zasvěcena Božímu slovu

Papež František dnes vydal apoštolský list motu proprio nazvaný Aperuit illis, kterým ustanovil třetí neděli v mezidobí jako čas zasvěcený oslavě, studiu a šíření Božího slova.

27.9.2019
Přednáškový cyklus MSKA v Bílovicích

Regionální pobočka Moravsko-slezské křesťanské akademie v Bílovicích nad Svitavou pořádá cyklus přednášek o řeholních řádech, přičemž jejich zakladatele, spiritualitu, historický vývoj i současnost představí příslušníci těchto řádů.

22.9.2019
Výzva českých a moravských biskupů k účasti na národní pouti do Říma

Přinášíme výzvu českých a moravských biskupů k účasti na národní pouti do Říma.

17.9.2019
V Brně – Líšni se začne stavět kostel

Letos v únoru byla vyhlášena architektonická soutěž o návrh kostela Ducha Svatého v Brně-Líšni a posléze porota vybrala návrh Ing. arch. Jana Soukupa z Plzně.

13.6.2019
Jubilejní odpustky v brněnské Loretě

Apoštolská penitenciárie vyhověla žádosti provinciála Řádu menších bratří minoritů v České republice a v jubilejním roce brněnské Loretánské kaple dovolila získání plnomocných odpustků za obvyklých podmínek ...

11.4.2019
Národní pouť do Říma k výročí svatořečení Anežky České

V listopadu 2019 uběhne 30 let od svatořečení sv. Anežky České. K této příležitosti se bude ve dnech 11. až 13. listopadu konat národní pouť do Říma, při které budeme děkovat za dar svobody a prosit za duchovní obrodu naší země.