Dlouhodobé akce

13.6.2014
Přechodná změna místa stálé zpovědní služby v Brně

Z důvodu rekonstrukce bude kostel sv. Maří Magdaleny v Brně od pátku 13. června 2014 do soboty 13. září 2014 uzavřen. Během této doby bude stálá zpovědní služba zajištěna ve zpovědní místnosti v katedrále sv. Petra a Pavla na Petrově, a to v obvyklém rozsahu, tedy v pracovní dny pondělí až pátek od 9.00 do 16.30 hodin.

7.8.2014
”Brněnské” poledne zvoní katedrální zvony

"Brněnské" poledne dle pověsti nastává již v 11.00 hodin. Tehdy se nad městem rozezní dva z pěti katedrálních zvonů zavěšených ve věžích.

14.7.2014
Náboženství pod mikroskopem

Neobvyklý dokumentární cyklus vzniká v brněnském studiu České televize. Má název Tělo, mysl, společnost a odhaluje dosud neznámé poznatky o náboženském chování člověka. Tvůrci při natáčení úzce spolupracují s odborným týmem Ústavu religionistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

11.7.2014
Nová aplikace mapuje pomoc české církve ve světě

Nová mapová aplikace na našem webu představuje projekty, v nichž česká katolická církev pomáhá lidem po celém světě. Mapa může sloužit i jako rozcestník k podrobnějším informacím o projektech českých křesťanských organizací.

10.7.2014
Symbolika obrazu Madony z Veveří

Ke čtenářům se v těchto dnech dostává nová publikace, kterou vydalo brněnské biskupství, nazvaná Madona z Veveří – jak promlouvá symbolika obrazu.

8.7.2014
Cyrilometodějská pouť v Mikulčicích 2014

Slavnostní bohoslužbě v den slavnosti slovanských věrozvěstů a patronů Evropy, svatých Cyrila a Metoděje, předsedal v Mikulčicích v sobotu 5. července 2014 emeritní kardinál Miloslav Vlk.

Prázdninové bohoslužby na Vranovské přehradě 2014

Každé pondělí od 7. července do 11. srpna 2014 v 19.30 hodin se budou pravidelně během letních prázdnin konat pod širým nebem bohoslužby na Vranovské přehradě, na střeše restaurace Štika.

1. národní eucharistický kongres v České republice

Pro prohloubení eucharistické úcty v celé zemi schválila ČBK konání Národního eucharistického kongresu (NEK) České republiky v roce 2015.

Velehradská ocenění České biskupské konference

Ke konci dnešního (sobota 5. července 2014) poutního liturgického shromáždění na Velehradě ocenila Česká biskupská konference několik zástupců různých oblastí veřejného života. Představme si jednotlivé držitele Děkovných uznání i Pamětních medailí ČBK podrobněji.

18.6.2014
Mezi klíčem a mečem

Mezi klíčem a mečem – kníže František kardinál z Ditrichštejna a jeho doba

výstava Diecézního muzea v Brně

2.6.2014
Teologický kurz 2014/2015

Biskupství brněnské otevře v příštím školním roce pro nejširší katolickou veřejnost další ročník Teologického kurzu. Bude pro­bíhat od října 2014 do června 2015 dle stanoveného rozvrhu. Teologický kurz je vhodný pro zájem­ce, kteří si chtějí upevnit nebo rozšířit své náboženské vzdělání.

27.4.2014
Pouti k Božímu milosrdenství 2014

Také letos pořádají pallotini řadu poutí do Slavkovic u Nového Města na Moravě, kde je kostel zasvěcen Božímu milosrdenství.

7.3.2014
Klub přátel rodiny zve na pobyty v roce 2014

Klub přátel rodiny připravil na na letní prázdniny 2014 pobyty pro rodiny s dětmi, pro prarodiče s vnoučaty, pro maminky s malými dětmi, pobyty pro seniory i pobyty mezigenerační.