Dlouhodobé akce

17.7.2018
Kurz Samuel - pro ty, kteří chtějí správně rozlišit své povolání

Již po čtvrté chystá tým pro Pastoraci povolání v brněnské diecézi otevření dalšího ročníku Kurzu Samuel. Je určen pro mladé nezadané věřící ve věku 19 až 35 let, kteří chtějí nalézt své povolání.

22.6.2018
Festival Kefasfest 2018 se blíží

Kefasfest je křesťanský festival pro mládež s bohatým programem plným hudby, sportovních aktivit a kreativních workshopů.

20.6.2018
Oblastní charita Tišnov hledá sociálního pracovníka

Oblastní charita Tišnov hledá vedoucího a sociálního pracovníka na plný úvazek pro Chráněné bydlení Skryje pro osoby s mentálním postižením.

18.6.2018
Je červen. Přichází čas nových kněží

Červen svádí k myšlenkám na to, co budeme dělat v červenci a srpnu; často tedy přemýšlíme o tom, jak budeme nepracovat. Před časem odpočinku ale bývá v církvi docela rušno. Jednou z příčin tohoto jevu je, že se blíží kněžská a jáhenská svěcení v diecézích. Zmapovali jsme je pro vás.

Dílo Mary’s Meals je už i v České republice

V České republice byla založena pobočka charitativní organizace Mary’s Meals (Mariino jídlo). Myšlenkou tohoto hnutí je dát dětem v nejchudších zemích světa jedno jídlo denně tam, kde se vzdělávají, neboť to znamená zajistit jim lepší budoucnost.

18.6.2018
Fotogalerie z žehnání kaple v Ořešíně

V neděli 17. června 2018 požehnal brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul novou mariánskou kapli v Ořešíně (farnost Brno – Řečkovice), která byla přebudována z původní zvoničky.

15.6.2018
Století sakrální architektury

Letošní výstavní počiny Diecézního muzea v Brně reagují na dvě významná jubilea, které si v tomto roce připomínáme: 100 let od vzniku Československa a výročí 150 let od úmrtí kněze Františka Sušila.

15.6.2018
P. Františka Sušila připomene Diecézní muzeum

Diecézní muzeum připravilo v letošním roce 150. výročí úmrtí P. Františka Sušila výstavu s názvem „František Sušil – život, dílo, odkaz“.

12.6.2018
Brno a jeho chrámy 2018

Ve dnech 12. června až 17. září 2018 proběhne v jihomoravské metropoli další ročník akce „Brno a jeho chrámy“. Ve vybraných kostelech budou připraveni průvodci, kteří zájemcům zdarma představí bohatou historii i současnost každého z nich.

12.6.2018
Matka Tereza - světlo v temnotě dneška

Výstavu „Matka Tereza - světlo v temnotě dneška" je možné zhlédnout v kostele sv. Michala v Brně (Dominikánské náměstí) od 12. června do 1. července 2018.

5.6.2018
Fotogalerie z Pouti smíření 2018

V neděli 3. června 2018 předsedal brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle v kostele sv. Jakuba v Brně bohoslužbě v rámci Pouti smíření.

9.4.2018
Nový ročník kurzů Akademie třetího věku

Právě nyní je nejvhodnější doba k přihlášení do kurzů Zdraví je dar a Spirituální dimenze člověka, které v příštím akademickém roce pořádají Biskupství Brněnské a Akademie třetího věku.

6.1.2018
Devět prvních sobot u sv. Michala v Brně

Prvních devět sobot v roce 2018 budou v kostele sv. Michala v Brně smírné modlitby k Panně Marii. Vždy v 18.00 hodin zahájí setkání modlitba růžence a v 18.30 hodin následuje mše.

30.10.2017
Světové setkání rodin s papežem – Dublin 2018

Papež František zve rodiny celého světa na setkání do Irska, které proběhne v Dublinu od 21. až 26. srpna 2018.