Dlouhodobé akce

10.11.2014
Před třiceti lety navštívila Brno Matka Tereza

Právě před třiceti lety navštívila Brno - dnes už blahoslavená - Matka Tereza z Kalkaty (1910-1997). Dnes , právě v den tohoto výročí, mohou zájemci v Duchovním centru v Brně Lesné od 18.45 hodin zhlédnout audio-vizuální pásmo z první návštěvy Matky Terezy v naší zemi v roce 1984

1.12.2014 - 19.12.2014
Katedrála na Petrově: Adventní program pro školy 2014

Římskokatolická farnost u katedrály sv. Petra a Pavla připravila pro letošní adventní období nový zábavně vzdělávací program „O světle“ určený žákům prvního stupně základních škol. Program chce přiblížit dětem význam světla v lidském životě, ale i v jeho duchovní rovině.

21.11.2014
Přípravy Křesťanských Vánoc 2014 v brněnské diecézi

Měsíc listopad nabízí každým rokem příležitost vzpomenout na naše blízké zemřelé, ale také podmanivou atmosférou podzimní přírody a dlouhými večery připomíná blížící se adventní čas. Specifické kouzlo čtyř týdnů adventu a období Vánoc každoročně dotváří i mnoho zajímavých příležitostí k jejich plnějšímu prožívání.

12.11.2014
Ztracená řeč umění

Brněnská regionální pobočka Moravskoslezské křesťanské akademie pořádá v rámci podzimního semestru cyklus přednášek nazvaný Ztracená řeč umění, které probíhají vždy od 17.00 hodin v kapitulní síni minoritského kláštera u kostela sv. Janů v Brně (Minoritská 1).

7.11.2014
Vychází kniha o české koleji v Římě

Ve středu 5. listopadu 2014 se v budově Nového děkanství Královské kolegiátní kapituly sv. Petra a Pavla na Vyšehradě konala prezentace knihy Česká kolej v Římě. Od Bohemica k Nepomucenu: 130 let existence české kulturní a vzdělávací instituce. Kolektivní dílo vydalo pro Arcibiskupství pražské Karmelitánské nakladatelství.

27.4.2014
Pouti k Božímu milosrdenství 2014

Také letos pořádají pallotini řadu poutí do Slavkovic u Nového Města na Moravě, kde je kostel zasvěcen Božímu milosrdenství.

Církevní budovy