Dlouhodobé akce

21.5.2016
Pavel Konzbul novým pomocným brněnským biskupem

V sobotu 21. května 2016, kdy se v brněnské diecézi slaví výroční den posvěcení hlavního chrámu v diecézi - katedrály sv. Petra a Pavla, jmenoval Svatý otec František novým brněnským pomocným biskupem dosavadního faráře u katedrály sv. Petra a Pavla P. Pavla Konzbula (*1965).    Curriculum Vitae EN

29.5.2015
Logo Jubilea milosrdenství v češtině

Logo Jubilea milosrdenství v češtině je graficky zpracováno ve Vatikánu a je vázáno autorskými právy. Není možné je upravovat ani měnit.

12.8.2016
Slovo otce biskupa Vojtěcha k oslavám Dne Brna 2016

Milé sestry, milí bratři, v pondělí 15. srpna si budeme opět připomínat hvězdný den města Brna. Před třemi sty jednasedmdesáti lety se právě 15. srpna odehrála rozhodující bitva mezi hrstkou brněnských obránců, z nichž bylo přes čtyři sta vojáků, kterým pomáhala asi tisícovka dobrovolníků z řad studenů a řemeslníků ...

12.8.2016 - 15.8.2016
Obležení křesťané v Allepu vyhlásili 72 hodin postu a modliteb

Situace v syrském Allepu je již dlouho neúnosná, křesťané zde dělají pro záchranu životů místních lidí, co mohou. Nyní se rozhodli věnovat 72 hodin postu a modlitbám za mír a uklidnění situace. Papež František se spojuje se všemi trpícími v modlitbách a vyzývá k nim celý svět.

11.8.2016
Fotogalerie ze Světového dne mládeže v Krakově

Světového dne mládeže v Krakově se zúčastnilo kolem šesti tisíc poutníků z České republiky, nejvíce jich bylo z brněnské diecéze. Přinášíme fotografie ze setkání, jejichž autorem je jeden z účastníků.

7.8.2016
Farnost na Starém Brně spustila nové webové stránky

Před srpnovými poutními slavnostmi spustila Římskokatolická farnost při bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně nové internetové stránky www.opatstvibrno.cz, které nabízejí řadu informací z historie opatství i aktuální zprávy z života farnosti.

5.8.2016
P. Oldřich Chocholáč – kaplan českého olympijského týmu

S českými sportovci, kteří se vydávají na olympijské hry do Rio de Janeira, letos cestuje také oficiálně jmenovaný kaplan Českého olympijského výboru - kněz brněnské diecéze P. Oldřich Chocholáč (nar. 1975) ze Slavkova u Brna.

1.8.2016
Pozdrav D. Duky účastníkům nadcházejících olympijských her

Kaplan českého olympijského týmu v Riu O. Chocholáč přečte při příležitosti otevření českého centra dopis kardinála Duky adresovaný českým olympionikům.

24.6.2016
Super hanc petram – brněnská katedrála na přelomu 19. a 20. století

Výstava Diecézního muzea v Brně nazvaná „Super hanc petram – brněnská katedrála na přelomu 19. a 20. století“ představí stavebně-historický vývoj zásadního období v dějinách brněnské katedrály na přelomu 19. a 20. století.

6.5.2016
Jubilejní rok při 450. výročí narození svaté Marie Magdalény dePazzi

Generální převor Řádu karmelitánů při příležitosti 450. výročí narození svaté Marie Magdalény de'Pazzi, karmelitky, vyhlásil od 2. dubna. 2016 do 25. května 2017 jubilejní rok, a v souvislosti s tím požádal Svatého otce Františka o možnost získávání plnomocných odpustků.

26.8.2015
Hymnus Jubilea milosrdenství

Hymnus jubilea milosrdenství, který v srpnu zveřejnila Papežská rada pro novou evangelizaci, je inspirovaný písněmi z Taizé. Věřícím má umožnit proniknout hlouběji do tématu Božího milosrdenství.

26.8.2015
Hlavní událost jubilea může proběhnout na den migrantů

Křesťané nemají upadat do lhostejnosti tváří v tvář dramatu lidí, kteří byli nuceni opustit své domovy. Píše to Papežská rada pro migranty a lidi mimo domov u příležitosti zveřejnění tématu příštího Světového dne migrantů. Ten se bude připomínat 17. ledna 2016 a bude úzce propojen s Jubileem milosrdenství.