Biskupství brněnské

Nově přidáno

Ilustrace
14.2.2019
Biskup Cikrle byl jmenován před devětadvaceti lety

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle byl jmenován třináctým diecézním biskupem 14. února 1990 papežem Janem Pavlem II. ve svých čtyřiceti třech letech. Biskupské svěcení přijal v katedrále sv. Petra a Pavla 31. března 1990.

Ilustrace
9.3.2019
XXiX. vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze

V sobotu 9. března 2019 se v Brně na Petrově bude konat již XXIX. vzdělávací seminář skautů brněnské diecéze.

Ilustrace
13.2.2019
Revitalizace a zpřístupnění zahrad NKP Petrov.

Biskupství brněnskému se podařilo získat v roce 2017 dotaci na projekt, jehož cílem je revitalizace a zpřístupnění zahrad, které se nacházejí v areálu Národní kulturní památky Petrov v Brně.

Ilustrace
11.2.2019
Trápení se zvládají lépe, když na ně nejsme sami

Dnes, 11. února, si připomínáme Světový den nemocných. Všichni dobře víme, jaké to je, když člověk ochuraví. Někdy stačí i malý zdravotní problém a rozhodí naše myšlenky a všechny plány. Oč hůř se prožívá nemoc vážná, dlouhodobá, nebo dokonce nevyléčitelná.

Ilustrace
14.2.2019
Začíná Národní týden manželství: Nechte se inspirovat

Národní týden manželství probíhá každý rok v týdnu kolem svátku sv. Valentýna (14. února) a je příležitostí pro všechny páry zaměřit se na svůj vztah. Po celé ČR se bude v tomto týdnu konat mnoho aktivit, které chtějí povzbudit ty, kdo se do manželství chystají nebo už jsou svoji, aby zvláštním způsobem investovali do svého vztahu.

Ilustrace
8.2.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na únor

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc. Prosme za dar pokoje, o jehož přijetí a rozvíjení má každý usilovat, a pamatujme prosím na humanitární krizi v Jemenu, ochranu života již od početí a na Dálný Východ.

Ilustrace
8.2.2019
Jiří Mikulášek oslavil ve Vranově narozeniny

Při příležitosti 77. narozenin poděkoval brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle svému dlouholetému generálnímu vikáři Mons. Jiřímu Mikuláškovi za obětavou službu církvi a zaplněný mariánský chrám ve Vranově u Brna se rozezněl dlouhotrvajícím potleskem.

Ilustrace
11.2.2019
Malý průvodce postní dobou 2019

Diecézní katechetické centrum nabízí již tradiční pomůcku Malý průvodce postní dobou. Je určena všem dospělým k intenzivnějšímu prožití postní doby, zvláště těm, kteří v každodenním shonu nestihnou číst delší texty, ale rádi se nechají inspirovat krátkým duchovním impulsem.

Ilustrace
7.2.2019
Liturgie hodin online má další novinky

Projekt online liturgie hodin (denní modlitby církve) přináší vylepšení jak na webu, tak i v aplikaci "Breviář" určené pro mobilní zařízení s Apple iOS (tedy pro iPhony a iPady, verze 1.5) a OS Android (verze 2.9). Aplikace jsou bezplatné a dostupné na AppStore či Google Play.

Ilustrace
8.2.2019
Fotogalerie z uvedení do řadu nového generálního vikáře a nového kanovníka

V pondělí 4. února 2019 byl ve Vranově u Brna uveden do úřadu nový generální vikář brněnské diecéze, pomocný biskup Pavel Konzbul. Současně byla posílena Královská stoliční kapitula sv. Petra a Pavla o nového kanovníka – P. Jaroslava Čupra.

Ilustrace
15.3.2019
Výběrové řízení na obsazení místa v Oddělení správy majetku

Biskupství brněnské vypisuje výběrové řízení na obsazení místa odborného pracovníka v Oddělení správy majetku s pracovištěm v Brně.

Ilustrace
20.2.2019
Až na konec světa

Ve středu 20. února 2019 v 19.00 hodin se v sále pod kostelem Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách koná další pokračování Žabovřeského rozmlouvání, tentokrát s mladou básnířkou a písničkářkou Radkou Těšíkovou.

Ilustrace
6.2.2019
Fond PULS v číslech

Zajímavou bilanci nabízí tabulka fondu PULS na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze: Rok 2018 v číslech.
Víte například, který den loňského roku byli dárci fondu nejštědřejší?

Ilustrace
15.3.2019
Postní duchovní obnova pro manžele

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá pro manžele postní duchovní obnovu ve Vranově u Brna. Víkendové setkání je určeno těm, kteří chtějí poodstoupit od denních starostí a navázat zase užší vztah mezi sebou a také s Bohem.

Ilustrace
7.2.2019
Děti nebe

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně nabízí služby pro rodiče prožívající ztrátu dítěte v období před a po porodu, pod názvem Děti nebe. Jedná se o individuální psychologické poradenství, o otevřenou podpůrnou skupinu a doprovázení v těžké životní situaci, a to prostřednictvím telefonické či osobní konzultace nebo jen tichou podporou.

Ilustrace
21.2.2019
Na rozcestí

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně nabízí služby pro neúplné rodiny s dětmi. Kurz Na rozcestí je určený jako komplexní podpora pro rozvedené, ovdovělé, osamělé či svobodné rodiče. Jedná se o tři setkání a také o možnost individuálního poradenství.

Ilustrace
1.2.2019
Duchovní večery pro manžele

Centrum pro rodinu a sociální péči v Brně pořádá duchovní večery s podtitulem „Jsme jedno a není nám to jedno?“ Večerem provází stálý jáhen a kadeřník Mgr. Jan Špilar.

Ilustrace
6.2.2019
Jmenování členů Kolegia k šetření důvodnosti nařčení

S účinností od 6. února 2019 jmenoval a ustanovil brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle,  v souladu se Společnou směrnicí ČBK a Konferencí vyšších řeholních přestavených v Ćeské republice tyto členy Kolegia k šetření důvodnosti nařčení vzneseného vůči duchovnímu nebo pracovníkovi církevní instituce..

Ilustrace
8.3.2019
Postní duchovní obnova v katedrále

Diecézní katechetické centrum bude během pěti pátků postní doby 2019 pořádat v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně duchovní obnovu na téma O povolání ke svatosti v současném světě.

Ilustrace
17.2.2019
Národní týden manželství a beseda nad knihou

V Duchovním centru P. Martina Středy a bl. Marie Restituty v Brně – Lesné (Nezvalova 3) se v neděli 17. února 2019 od 16.00 hodin v rámci tohoto týdne uskuteční beseda nad knihou Manželství není přežitek

Ilustrace
11.1.2019
Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na leden 2019

Představujeme aktuální modlitební záměr celosvětové sítě duchovního propojení s papežem Františkem pro tento měsíc: Pamatujme prosím na nejmladší misionáře, aby se stali statečnými pro Krista a svědčili o evangeliu v rodině, ve škole i místech zábavy.

Ilustrace
22.1.2019
Večery pro dva

Komunita Emmanuel pořádá „Večery pro dva“ - otevřená setkání pro páry, zaměřená na podporu a rozvoj vztahu. Každé setkání se zabývá jedním z témat spjatých s partnerským životem a poskytuje prostor k rozhovoru.

Ilustrace
15.2.2019
Osamělý rodič

Komunita Emmanuel pořádá třívíkendové duchovní cvičení pro osamělého rodiče, které je určeno pro rozvedené, ovdovělé či samoživitele/ky.

Ilustrace
16.12.2018
Zpívané nešpory na Petrově

V roce 2018 byla v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně na Petrově zahájena nová tradice - slavnostní zpívané nešpory - každou třetí neděli v měsíci (kromě července a srpna) vždy od 17.30 hodin.
 

Facebook profil Biskupství brněnského

Banner - projekty spolufinancované z EU

Přehledy bohoslužeb v brněnské diecézi
Stálá zpovědní služba v Brně
Duchovní služba v nemocnicích
Puls
Výroční zprávy
Odběr RSS - Aktuality