V. symposium kanonického práva

17.9.2023

Ve dnech 17. až 21. září 2023 připravuje Akademie kanonického práva V. symposium kanonického práva na Vranově u Brna.

Témata jsou zaměřena jak na manželské kanonické právo, tak na novelizované trestní právo katolické církve západního obřadu. Jedná se o sympozium ve formě studijního kurzu aplikovaného práva. Kromě teoretických a akademických přednášek bude součástí skupinová práce na vybraných kauzách. Účastníci obdrží před zahájením sympozia studijní materiál ve formě praktických případů. Sympozium je určeno pracovníkům církevních soudů a diecézních kurií. Proto je kladen důraz na praktickou úroveň vzdělávání, která není jen teoretická a odborná, ale také duchovní, aby pracovníci církve splňovali deontologická kritéria.

Přednášejícími jsou významní odborníci jak z dikasterií římské kurie, tak z akademického prostředí. Bohoslužbu 20. září v 17.30 hodin v Předklášteří u Tišnova bude pro účastníky sympozia slavit apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo.

Více informací ZDE

Přihlašování na stránkách akademie: https://www.akademiekp.cz/symposium-kanonickeho-prava-2023/