Papež ke Světovému dni modliteb za povolání: Povolání vždy zahrnuje poslání

30.4.2023

„Povolání: milost a poslání“ je téma papežova poselství ke Světovému dni modliteb za povolání, které bylo zveřejněno 26. dubna a připadá na nadcházející čtvrtou neděli velikonoční, 30. dubna.

František v něm připomíná překvapivou genezi svého vlastního povolání a zároveň cituje dramatická slova svatého Pavla: Běda mi, kdybych nehlásal evangelium!

V úvodu František nastiňuje nejzazší horizont každého povolání. Bůh Otec si nás ještě před založením světa vyvolil, abychom před ním byli svatí a neposkvrnění, abychom byli jeho adoptivními dětmi. Toto povolání je vepsáno do našeho nitra, ukazuje nám cestu ke štěstí a prostřednictvím Ducha svatého se v nás projevuje různými způsoby, někdy zcela nečekanými. „Tak tomu bylo i v mém případě,“ vzpomíná František, „21. září 1953, kdy jsem při cestě na každoroční studentský festival pocítil potřebu vstoupit do kostela a jít ke zpovědi. Ten den změnil můj život a zanechal v něm stopu, která trvá dodnes.“

Celý text ZDE