Výročí blahoslavené Restituty Kafkové v roce 2023

30.3.2023

V letošním roce si připomínáme dvě výročí spojená s brněnskou rodačkou, blahoslavenou řeholní sestrou Marií Restitutou Kafkovou. Ve čtvrtek 30. března 2023 uplyne 80 let od její popravy (30. března 1943) a v červnu to bude 25 let od jejího blahořečení – 21. června 1998 ji ve Vídni prohlásil za blahoslavenou papež Jan Pavel II.

V předvečer její popravy ve středu 29. března 2023 v 18.00 hodin bude biskup Vojtěch Cikrle předsedat bohoslužbě v kostele v Brně-Lesné, který nese její jméno. Sestru Restitutu připomínají v jihomoravské metropoli i další místa: v Husovicích v Dukelské ulici stojí rodný dům bl. Restituty (Heleny Kafkové), který ji připomíná pamětní deskou, a v rodných Husovicích je po ní také pojmenován park, v němž má být z iniciativy brněnského magistrátu umístěna její socha.

Životopis Restituty Kafkové je zde https://www.biskupstvi.cz/kafkova-restituta