Úterý na pražském synodálním setkání: „Jsou naše farnosti živými komunitami?“

8.2.2023

Jaká napětí a jaké otázky vyvstávají v našich zemích v průběhu synodálního procesu? To jsou dvě otázky, které probírají v druhém jednacím dni 7. února delegáti Kontinentálního synodálního setkání v Praze.

Ranní bohoslužbě předsedal kardinál Marc Ouellet, končící prefekt vatikánského Dikasteria pro biskupy: „V dnešním evangeliu Ježíš odsuzuje pokrytectví farizejů. Ti si vykládají Boží přikázání ‘cti svého otce i svou matku‘ tak, jak se jim zrovna hodí a ignorují Boží slovo. Pán se staví proti mentalitě, která se sice k poslušnosti Bohu hlásí, ale jedná přesně obráceně proti Božímu slovu. Toto varování se dotýká i nás na cestě za synodálnější církví. Nejsme náhodou v pokušení, které se často týká i mě samého, překrucovat význam Božího slova?“ uvažoval v homilii kanadský kardinál.

Více ZDE