Před třinácti lety navštívil papež Benedikt XVI. Brno

27.9.2022

Právě před třinácti lety, v neděli 27. září 2009, navštívil papež Benedikt XVI. Brno, poprvé v historii brněnské diecéze. Šlo o jeho 13. apoštolskou cestu a čtvrtou a zatím poslední návštěvu hlavy katolické církve v České republice.

Bohoslužby na tuřanském letišti se účastnilo přes sto dvacet tisíc poutníků od nás i ze zahraničí. Na památku návštěvy Svatého otce v jihomoravské metropoli byl v Denisových sadech pod Petrovem vztyčen dvanáctimetrový kříž, který zdobil mši při papežské liturgii.

Dalším monumentem, který připomíná papežovu návštěvu v jihomoravské metropoli, je jedenáct metrů vysoká kotva, jako viditelné vyjádření naděje – což bylo téma návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v Brně. Při bohoslužbě byla na tuřanském letišti umístěna nedaleko hlavního pódia, od 18. srpna 2010 dominuje přístavu osobní lodní dopravy na Brněnské přehradě.