Postní almužna pomůže v brněnské diecézi

8.6.2022

Podpořit mobilní hospic, vybavit dílny pro lidi s postižením nebo poslat pomoc pro Ukrajinu – to vše můžou Charity v brněnské diecézi díky příspěvkům lidí do letošní Postní almužny. Lidé, kteří se do předvelikonoční akce zapojili odevzdali v papírových „postničkách“ přes 800 tisíc korun.

Nejen věřící mají možnost během postní doby přispět na pomoc potřebným, kterou poskytuje v jejich regionu Charita. Do papírové schránky tzv. postničky vkládají peněžní hodnotu věcí, které si odpustili, a ty pak odevzdají ve svých farnostech nebo přímo do Charity. Jejich příspěvky pak pomáhají nejen ve službách Charity. Prostřednictvím „postničky“ totiž lidé mohou sdělit i záměr pomoci.

Letos Postní almužna pomůže například klientům Charitní záchranné sítě v Blansku, Hodoníně či Břeclavi.

Více ZDE