Modleme se za jednotu, modleme se za synodu

20.1.2022

V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 zve kardinál Mario Grech a kardinál Kurt Koch všechny křesťany, aby se modlili za jednotu a pokračovali na společné cestě.

28. října 2021 se kardinálové Kurt Koch, předseda Papežské rady pro jednotu křesťanů, a Mario Grech, generální sekretář Synody biskupů, obrátili společným dopisem na všechny biskupy zodpovědné za ekumenismus, v němž doporučují, aby synodální proces v místních církvích měl ekumenický rozměr. „Synodalita i ekumenismus jsou procesy, při kterých jdeme po společné cestě“, píší kardinálové.

Motto textu Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 „Viděli jsme na východě jeho hvězdu a přišli jsme se mu poklonit“ (Mt 2,2)“, který připravila Rada církví Blízkého východu, je vhodnou příležitostí ke společné modlitbě se všemi křesťany, aby Synoda o synodalitě probíhala v ekumenickém duchu.

Více ZDE