Soutěž brněnské betlémy

29.12.2021

Otázky v této soutěži se týkají betlémů v kostelech (sborech a modlitebnách), kterou jsou na území města Brna.

OTÁZKY:

1. Pošlete jména a příjmení dvou řezbářů, jejichž betlémy jsou v některém brněnském kostele letos postaveny.
  2. V kterém kostele najdete v betlémě vyřezaného svatého Františka z Assisi s vlkem z Gubbia?
  3. V kterém kostele najdete v betlémě vyřezanou svatou Anežku Českou?
  4. Který dřevěný vyřezávaný betlém v Brně je nejnovější – pošlete nám fotografii.
  5. Který betlém v Brně (z jakéhokoliv materiálu) je nejnovější – pošlete nám fotografii.

Správné odpovědi pošlete na email (maximální velikost příloh 9 MB): kubin@biskupstvi.cz

Ze správných odpovědí, které přijdou do půlnoci předcházejícího dne, vylosujeme výherce.

Data losování:

• 29. 12. 2021
  • 2. 1. 2022
  • 5. 1. 2022
  • 9. 1. 2022

Odměnou je puzzle (258 dílků) betléma z kukuřičného šustí, který je každoročně instalován v Diecézním muzeu v Brně. Betlém je ukázkou tradiční lidové tvorby z oblasti moravského Slovácka. Scénu narození Krista, čítající 39 figur představujících výjevy ze života na moravském venkově, vyrobila v roce 2017 paní Zdena Pavková ze Vnorov.
Projekt Křesťanský advent a Vánoce 2021 se uskutečňuje za finanční podpory Biskupství brněnského a statutárního města Brna.

Požehnané Vánoce přejí koordinátoři www.krestanskevanoce.cz.

Aktuální informace o dalších programech naleznete na stránkách www.krestanskevanoce.cz.