P. Pavel Hověz oceněn medailí sv. Cyrila a Metoděje

23.6.2021

V neděli 20. června 2021 při slavnostní bohoslužbě v novém kostele bl. Restituty v Brně-Lesné ocenil diecézní biskup Vojtěch Cikrle místního faráře. Pavle Hověze medailí sv. Cyrila a Metoděje.

P. Pavel Hověz byl ustanoven jako duchovní správce v Lesné již 15. listopadu 2005 a dostal nelehký úkol – aby zde po několika desetiletích úsilí místních obyvatel dokončil záměr na vybudování nového kostela ve zdejším sídlišti. Obětavé dlouholeté nasazení otce Pavla bylo završeno realizací jedinečného moderního chrámu, jehož autorem je architekt Marek Štěpán. S poděkováním za všechny modlitby, námahy a oběti, spojené nejen se stavbou kostela brněnské rodačky, blahoslavené řeholní sestry Restituty, mu biskup Vojtěch Cikrle předal medaili sv. Cyrila a Metoděje a poděkoval za službu ve zdejší farnosti. Od 1. srpna 2021 bude P. Hověz působit ve farnosti sv. Tomáše v centru jihomoravské metropole.