Korunovační pouť ve Křtinách

1.9.2019

Římskokatolická farnost Křtiny pořádá Korunovační pouť do Křtiny, která se uskuteční 1. září 2019.

Jak uvádí farní vikář P. Metoděj Ján Lajčák O. Praem: „Slavnostní mší svatou si chceme připomenout 22 let od chvíle, kdy 31. srpna 1997 za účasti apoštolského nuncia Mons. Giovanniho Coppu, biskupa brněnského Mons. Vojtěcha Cikrleho, opatů Víta Tajovského a Michaela Pojezdného byly na sochu Panny Marie Křtinské vkládány korunovační klenoty, které na Apoštolské nunciatuře v Praze dne 25. dubna 1997 požehnal papež Jan Pavel II.

Při příležitosti 22. výročí této události bude ve Křtinách v 10:30 hod. sloužena pontifikální mše svatá, kterou bude celebrovat Dominik Kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas český.