Jak jsme s dětmi prožívali Svatý rok milosrdenství

15.11.2016

V brněnské katedrále sv. Petra a Pavla se koná výstava některých děl, která vytvořily děti z různých farností nejen brněnské diecéze ve Svatém roce milosrdenství, a to v adventu 2015 a v postní době 2016.

V adventu se jednalo o projekt Diecézního katechetického centra Milosrdenství proměňuje svět, kdy se děti pod vedením katechetů i rodičů snažily konat skutky tělesného milosrdenství a jejich symboly vlepovaly do připravené "zeměkoule". V postní době pak farnosti realizovaly projekt Brána milosrdenství. Každý týden se otevřela část brány, stejně jako se přijímáním a dáváním skutků duchovního milosrdenství otevírala lidská srdce. Snahu dětí symbolizují listy nebo květy umístěné vždy kolem brány na nástěnce.

Výstavu je možné si prohlédnout od 7. do 25. listopadu 2016