Na Znojemsku připravují ke 100. výročí začátku První světové války řadu pietních akcí

5.7.2014

V řadě farností na Znojemsku připravují ke 100. výročí začátku První světové války několik pietních nebo tématických akcí.

Chronologický přehled:

20. května 2014  v 18.00 hodin při znojemské poutní bohoslužbě ke sv. Klementu v Tasovicích bude připomenuto 100. výročí založení exercičního domu v Tasovicích (v roce 1914), který byl však kvůli válečným událostem od začátku využitý jako sirotčinec.

5. července 2014 v 18.00 hodin v Hlubokých Mašůvkách při poutní mši bude u oltáře, který je součástí pomníku padlých, vzpomenuto na válečné obětí z tohoto kraje.

28. července 2014 v 18.00 hodin,  v den začátku První světové války, bude na vojenském hřbitově ve Znojmě – Louce slavena mše za pohřbené vojáky z vojenského lazaretu i za ostatní padlé.

28. října 2014 v 17.00 hodin bude při mši v kostele v Oslnovicích, farnost Bítov, bude vzpomenuto na padlé vojáky a dopady války. Místní kostel byl postaven v roce 1915 jako součást vojenské nemocnice v Brně, součástí výzdoby jsou také obrazy s vojáky, mezi kterými je zřetelně také blahoslavený Karel I.