Společné zasedání ČBK a KBS

22.10.2013 - 24.10.2013

Ve dnech 22. až 24. října 2013 proběhne v brněnské diecézi, ve Vranově u Brna, společné zasedání České biskupské konference a Konferencie biskupov Slovenska. Při této příležitosti budou čeští, moravští a slovenští biskupové slavit bohoslužby v Brně a ve Vranově.

Hlavním celebrantem při mši v katedrále sv. Petra a Pavla ve středu 23. října 2013 od 17.30 hodin bude předseda KBS arcibiskup Stanislav Zvolenský.

(Bohoslužbu přenáší v přímém přenosu Tv Noe a Radio Proglas.)

Ve čtvrtek 24. října 2013 v 7.00 hodin bude slavena mše ve Vranově u Brna, jejímž hlavním celebrantem bude předseda ČBK kardinál Dominik Duka.

Podobné setkání českých, moravských, slezských a slovenských biskupů proběhlo v Brně naposled ve dnech 27. a 28. ledna 1992 při osmém - tehdy ještě společném - zasedání Biskupské konference ČSFR. Zasedání se tehdy účastnil také první nuncius v naší zemi po pádu totality, Mons. Giovanni Coppa. Po rozdělení obou republik 31. prosince 1992 dochází na území brněnské diecéze po 21 letech opět ke společnému jednání biskupů obou republik.

Podrobné informace na http://tisk.cirkev.cz/