Svatý Martin přijede do Blanska

11.11.2012

Do Blanska přijede svatý Martin v neděli 11. listopadu 2012 před polednem. Bohoslužby budou ve zdejším kostele sv. Martina slaveny v 7.00 a v 8.45 hodin. Tématický program se v Blansku bude konat již od pátku 9. listopadu.

Vítání svatého Martina pořádá městský úřad ve spolupráci s dalšími spolky už po šesté. V neděli 11.11. v 11.00 hodin se vydá od kostela sv. Martina historický průvod do zámeckého parku. Návštěvníci se mohou těšit na rytířský turnaj, řemeslný jarmark, středověkou hudbu nebo ohnivou show. O slavnostním víkendu se také otevřou dvě nové turistické zajímavosti v Blansku. Právě dokončená rekonstrukce věže kostela svatého Martina nabídne návštěvníkům vyhlídku na město a zvon Poledník, který patří k nejstarším na Moravě. Příležitost vystoupat do věže budou mít zájemci v sobotu, ta se pak až do nové turistické sezony uzavře.