Beseda o vězeňské duchovní péči

22.4.2012

Římskokatolická farnost Brno-Lesná má již přes deset let na starosti práci s odsouzenými v nápravných zařízeních převážně těžších typů, kde pravidelně pořádá mimo jiné celodenní duchovní obnovy, které dle slov trvalého jáhna Jiřího Maxy pomáhají snižovat recidivitu odsouzených. Se svými zkušenostmi se farní tým z Lesné rád podělí. Součástí besedy, která proběhne v neděli 22. dubna 2012 v 16.00 hodin v Duchovním centru Brno-Lesná (Nezvalova), bude i výstava obrazů z mezinárodní soutěže pro odsouzené, kterou opakovaně pořádá organizace ICCPPC, "Mezinárodní komise pro katolickou pastoraci ve vězeních".

Vybrané obrazy byly zapůjčeny z centra z Vídně http://www.iccppc.org/

Program setkání 22. dubna 2012:

• Úvodní slovo faráře P. Pavla Hověze
  • Zkušenosti jáhna Jiřího Maxy
  • Vystoupení P. Františka Převrátila k VDP (Vězeňská duchovenská péče), obrácení vede k prevenci kriminality
  • Svědectví mladých, kteří se s jáhnem Jiřím podílejí na činnosti na duchovních obnovách ve vězeních
  • Představení vystavených obrazů z mezinárodní soutěže odsouzených, historie jejich vzniku
  • Volná beseda nad obrazy ve skupinkách a obecně o vězeňské duchovenské péči.