Katolická církev v Brně uspořádá již třetí běh kurzu Alfa

15.3.2012

„Na co by ses zeptal, kdyby existoval Bůh?“ S touto otázkou se obracejí organizátoři kurzu Alfa na nevěřící. Během vlastního kurzu jim pak nabízejí odpověď na patnáct otázek, které se dotýkají základů křesťanské víry.

Kurz Alfa představuje krátký úvod do současného praktického křesťanství. Určen je všem nevěřícím a hledajícím lidem bez rozdílu věku, kteří se ptají po smyslu života a snaží se nalézt odpovědi na palčivé otázky spojené s vírou a životem člověka, např. jaký je smysl utrpení, v čem spočívá skutečná láska, proč odpouštět apod. Účastnit se jich mohou také ti, kteří byli jako děti pokřtěni, ale dál v církvi nežili.

Třetí běh kurzu Alfa bude v Brně zahájen 15. března 2012 a potrvá do 31. května 2012, kdy bude zakončen slavnostní večeří. Setkání se již podruhé budou konat v budově římskokatolické fary při kostele sv. Tomáše na Lidické 6.

Více v příloze, plakátek
Webové stránky katolického kurzu Alfa v Brně: brno.alfakurzy.cz