Muzejní noc na Petrově lámala rekordy

21.5.2007
V rámci Brněnské muzejní noci, která proběhla v sobotu 19. května od 18.00 do 0.30 hodin, navštívilo Muzeum sakrálního umění 8891 návštěvníků.Brno: Muzeum sakrálního umění v Brně na Petrově bylo letos v programu Brněnské muzejní noci nováčkem, přesto zaujalo téměř devět tisíc návštěvníků, kteří si v nočních hodinách vyšlápli nejen na petrovský kopec, ale také do několika desítek věžních schodů, aby si prohlédli jihomoravskou metropoli v kulisách ztemnělé oblohy.

Kromě expozice Vita Christi zaujal návštěvníky také divadelní projekt Kalendář svatých na Petrově i varhanní improvizace v katedrála sv. Patra a Pavla a prohlídka tohoto hlavního chrámu diecéze a současně dominanty města Brna.

Také děkanský kostel sv. Jakuba na Jakubské ulici, který otevřel dokořán pro všechny zájemce, uvítal přes tři tisíce zájemců.