Křesťanský magazín

26.3.2006
Křesťanský magazín č. 06/06 vysílá Česká televize v sobotu 26. března 2006 ve 14.35 hodin na ČT 1.Repríza bude uvedena 30.3.2006 v 01.15 hodin na ČT 2.

Kostel svatého Tomáše v Brně slaví 650. výročí posvěcení. Jeho kořeny zasahují do roku 1350, kdy se moravský markrabě Jindřich rozhodl zakládající listinou z 22. února vybudovat chrám, který měl sloužit jako pohřebiště moravských markrabat. Význam chrámu v dějinách Brna připomněly oslavy, které proběhly v polovině března. Dále v magazínu zavítáme na evangelizační akci ProChrist, která se přímým přenosem šíří z Mnichova do mnoha míst Evropy a v závěru navštívíme brazilské Bello Horizonte, kde se konalo sympózium na téma hlásání evangelia pomocí médií. Pořadem provází Petra Oppeltová.