Přenos bohoslužby v den slavnosti Zmrtvýchvstání Páně z Brna

11.4.2004
Slavnostní bohoslužbu v den slavnosti Zmrtvýchvstání Páně v neděli 11. dubna od 10.30 hodinpřenášela v přímém přenosu Česká televize z brněnského kostela sv. Tomáše.Brno: Slavnostní bohoslužbu v kostele sv. Tomáše v Brně na Moravském náměstícelebroval farář Petr Vrbacký (*1964), který zde působí jako duchovní správce od roku 1997. Při mši zazněla Missa festiva autora Alexandra Gretchaninoffa v podání místního chrámového sboru Jolly Singers. Na závěr bohoslužby byly podle tradice žehnány pokrmy, které si věřící přinesli z domova.

Za zmínku stojí, že z Brna byla v přímém přenosu přenášena půlnoční bohoslužba o Vánocích 2003 (kostel sv. Augustina) a podle plánu by měla být opět z Brna přenášena vánoční bohoslužba 25. prosince 2004 - v den slavnosti narození Páně - a to z katedrály na Petrově.