V Brně se setkali stálí jáhni

6.12.2003
Téměř tři desítky stálých jáhnů z brněnské diecéze s manželkami se v sobotu 6. prosince sešly v prostorách brněnského biskupství s biskupem Vojtěchem Cikrlem.Brno: Setkání stálých jáhnů zahájila bohoslužba s hlavním celebrantem biskupem Vojtěchem Cikrlem v kapli katedrály sv. Petra a Pavla. Program pokračoval v prostorách biskupství. V jeho úvodu byl přítomným představen nově jmenovaný biskupský delegát pro stálé jáhny Jaroslav Čupr a spirituál Petr Vrbacký. Jiří Kaňa poté vystoupil s přednáškou na téma „Profil jáhna“ a po diskuzi pro vzájemné povzbuzení následovala osobní svědectví z působení v jáhenské službě. Smyslem pravidelného setkávání je výměna zkušeností v jáhenské službě, které se z pověření svého ordináře věnují v nejrůznejších oblastech pastorace. Kromě farností působí stálí jáhni brněnské diecéze např. ve věznicích, v rajhradském hospici, na Biskupském gymnáziu nebo v nemocnicích.