Vzpomínková slavnost v Letonicích věnovaná Mons. Janu Podveskému

9.6.2002
Římskokatolický farní úřad v Letonicích a Konfederace politických vězňů České republiky pořádaly v neděli 9. června 2002 v Letonicích u Vyškova vzpomínkovou slavnost věnovanou Mons. Janu Podveskému.Program ve farním kostele sv. Mikuláše:

• 14.30 hod. sv. růženec, Loretánská litanie,
  • 15.00 hod. slavná pontifikální mše svatá, kterou celebruje arcibiskup Mons. Karel Otčenášek z Hradce Králové.
  • Po mši svaté bude na faře slavnostně odhalena pamětní deska věnovaná Mons. Janu Podveskému.

Slavnost se konala v rámci Týdne obětí komunismu pod záštitou prezidenta České republiky Václava Havla za účasti významných hostů.
Účinkoval Vyškovský smíšený pěvecký sbor.
Děkujeme všem, kteří přispěli na pořízení pamětní desky.

Podrobná pozvánka včetně životopisů Mons. Jana Podveského, plk. Františka Hály, P. Metoděje Vladimíra Vituly, OPraem a Mons. Karla Otčenáška je k dispozici ve formátu RTF a PDF.

Vzpomínku na P. Metoděje Vladimíra Vitulu, OPraem a Mons. Jana Podveského si můžete přečíst ve formátu RTF a PDF.