Kultura

Velmi špatné pohádky a další program Knihovny Biskupství brněnského

Knihovna Biskupství brněnského hostila minulý čtvrtek představení knihy Marty Sýkorové Velmi špatné pohádky. V červnu se v prostorách knihovny chystá přednáška o francouzském poutním místě Paraye-le-Monial a mystičce Markétě Marii Alacoque.
Velmi špatné pohádky a další program Knihovny Biskupství brněnského

„Jít za svými sny je špatné. Všichni okolo mě musí být šťastní. Vlastní hranice a priority mají jen sobci.“ Pohádkové příběhy pro dospělé, které nastavují zrcadlo. Jejich autorka Marta Sýkorová, doktorandka na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého, představila v knihovně brněnského biskupství knížku Velmi špatné pohádky s osmi příběhy, ale také radami a cvičeními, jak lépe zacházet se sebou samým. Součástí programu byla kromě samotného čtení z knihy i pantomima, poslech autorských písní a taky přizvání účastníků k tvorbě společného díla. Společně s Martou představením provázela také Jana Ungerová a hudebně Veronika Bečicová. Setkání proběhlo ve čtvrtek 15. května, fotogalerii z akce si můžete prohlédnout níže. 

Do konce školního roku ještě knihovna podle slov své vedoucí Lenky Klaškové chystá jednu veřejnou přednášku –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ tentokrát s docentkou z Masarykovy univerzity Václavou Bakešovou, která promluví o poselství, které se váže k francouzskému poutnímu místu Paraye-le-Monial a světici Markétě Marii Alacoque. Doc. Mgr. Václava Bakešová, Ph.D. je nejen nadšenou ctitelkou Božského Srdce Páně, ale i překladatelkou nejnovější knihy, která o zjeveních vyšla. Chcete-li se dozvědět více o tom, co řekl Ježíš svaté Markétě Marii Alacoque a jak z tohoto poselství čerpat dnes, přijďte do naší knihovny na Kamenné ulici ve čtvrtek 12. června v 17 hodin. V knihovně budete mít také možnost zakoupit si výše zmíněnou knihu nebo malou ikonu Božského Srdce Páně. 

O Knihovně Biskupství brněnského

Nabízí moderní a průběžně doplňovanou křesťanskou literaturu ke studiu i duchovnímu růstu. Její fond obsahuje knihy z oblasti teologie, náboženství, historie, filozofie, psychologie, ale i beletrie, knihy pro děti a mládež. Žádané jsou příručky o vztazích, manželství, výchově dětí, rozhovory, životy svatých, knihy o modlitbě a kontemplaci. 

Součástí fondu je i italská knihovna Mons. Františka Vorlíčka, německá knihovna Mons. Aloise Krchňáka, historický fond alumnátní a bohoslovecké knihovny Brněnského alumnátu a několik historických farních knihoven. 

(foto: Helena Farkasová, Člověk a víra)




Fotogalerie
Našli jste chybu nebo máte jinou otázku?