Půst a Velikonoce

Malý průvodce postní dobou 2021 pro mobilní zařízení

Diecézní katechetické centrum v Brně připravilo jako každoročně brožurku Malý průvodce postní dobou. Oblíbený sešitek nabízí pro každý všední den citát z Bible a krátký duchovní impuls inspirovaný slovy papeže Františka.

17.2.2021
Děti napříč ČR se v postní době spojí v modlitbě

Ve videokázání „Spojuje“ z Vlčího doupěte zazněla k dětem výzva, aby se společně modlily na konkrétní úmysl. Cílem je vytvořit modlitební síť, do které děti zachytí rybičky – lidi z okolí, kteří potřebují poznat Pána Ježíše. Odpovědí byla velká vlna zájmu ze strany dětí i celých rodin.

17.2.2021
Slovo otce biskupa Vojtěcha na začátku postní doby

Milé sestry, milí bratři,
žijeme ve zrychlené době, jejíž směr určují do velké míry mediální zprávy, které vytvářejí jakousi virtuální realitu našeho života, ne zcela odpovídající tomu, který většina lidí opravdu prožívá. ...

19.2.2021 - 19.3.2021
Postní pátky se svatým Josefem

Od 8. prosince 2020 běží Rok sv. Josefa, který vyhlásil papež František. Proto i letošní postní pátky chceme prožít s touto výjimečnou postavou.

22.2.2021
Církev se bude modlit v postní době za oběti pandemie

Předsedové evropských biskupských konferencí sdružených v Radě evropských biskupských konferencí (CCEE) zvou k modlitbám za oběti pandemie po celou dobu postní, počínaje Popeleční středou. Každá země bude v jeden den postní doby slavit mši svatou, na Českou republiku připadá 17. březen 2021.

27.2.2021
Čtyřicetidenní postní výzva

Postní doba nabízí různé možnosti, jak prohloubit svůj osobní vztah k Bohu.

Nabízíme „Čtyřicetidenní postní výzvu“, kterou jako inspiraci na každý postní den zaslal znojemský děkan Mons. Jindřich Bartoš.

28.2.2021
Postní almužna vede k sebezáporu i pomoci potřebným

Nejen lidé věřící, ale také všichni, kdo se chtějí přidat, jsou každoročně zváni k účasti na starobylé postní tradici – almužně. Princip je jednoduchý: peníze za požitky, které si během postního období odřeknete, můžete vložit do papírové pokladničky, tzv. postničky, a tu na konci postu přinesete do kostela.