Týden Laudato si’

21.5.2023 - 28.5.2023

Ve dnech 21. až 28. května 2023 se bude v římskokatolické církvi slavit Týden Laudato si’ k připomínce 8. výročí vydání stejnojmenné encykliky o významu péče o stvořený svět v životě a poslání církve. Může to být příležitost k setkání ve farnosti nebo společenství, v němž jste toto téma již otevřeli nebo chcete otevřít.

Společně můžete děkovat za krůčky, které jste na cestě sounáležitosti se stvořením již mohli udělat, a prosit za to, aby se na cestu objevování tajemně propojených vztahů vydali další lidé v církvi, s nimiž byste si mohli být navzájem oporou. Můžete také prosit o to, aby se tam, kde jste, mohla letos slavit Doba stvoření, jejímž tématem bude verš z 5. kapitoly knihy Amos: „Ať se valí právo jako vody, spravedlnost jak proudící potok.“

Více ZDE