Synodální pondělí: „Potřebujeme přesvědčivé odpovědi, jak dnes nově objevit a hlásat Evangelium“

8.2.2023

Kontinentální synodální setkání v Praze vstoupilo do svého prvního jednacího dne. Delegáti 39 biskupských konferencí si vyslechli první příspěvky a založili diskuzní skupinky. Závěr dne patřil modlitbě ve spiritualitě komunity Taizé.

Kardinál a tzv. zpravodaj synody o synodalitě Jean-Claude Hollerich při pondělní ranní bohoslužbě propojil současnou situaci světové církve s osudy sv. Pavla Mikiho a dalších japonských mučedníků. Jejich památka v liturgickém kalendáři připadá právě na 6. února. „Svatý Pavel Miki věděl, že my jako církev máme úkol – misii,“ zdůraznil lucemburský arcibiskup, podle kterého nás můžou japonští mučedníci inspirovat v touze ukázat Krista všem. „V evangeliu jsme slyšeli, že všichni nemocní a trpící přicházeli ke Kristu. A co my? Přivádíme dnes ke Kristu trpící a nemocné a vůbec všechny ostatní lidi, ať už je považujeme za dostatečně morálně kvalitní nebo ne,“ zmínil dál kardinál Hollerich.

Celý text ZDE