Papež prosí o modlitby za nemocného Benedikta XVI.

28.12.2022

Při generální audienci 28. prosince vyzval papež František k modlitbám za Benedikta XVI. s tím, že je "velmi nemocný". "Prosme Pána, aby ho utěšoval a podporoval v jeho svědectví lásky k církvi až do konce," řekl František. Po audienci pětadevadesátiletého emeritního papeže osobně navštívil. Vatikánské tiskové středisko vydalo včera dopoledne prohlášení, že se Benediktův zdravotní stav v posledních hodinách zhoršil "v důsledku pokročilého věku" s tím, že zůstává pod lékařským dohledem a situace je pod kontrolou.

Benedikt XVI. (vlastním jménem Josef Ratzinger) stál v čele katolické církve v letech 2005-2013. V roce 2009 poprvé navštívil brněnskou diecézi, kde 27. září slavil mši na tuřanském letišti pro více než sto dvacet tisíc poutníků od nás i ze zahraničí. Od své překvapivé rezignace v únoru 2013 žije v bývalém klášteře ve Vatikánských zahradách.

Zdroj: Kathpress, Vatican News, TS ČBK