Budova bývalé školy v Pellicově ulici bude sloužit těm nejpotřebnějším

19.12.2022

Krásným příkladem pomoci bezdomovcům, neúplným rodinám, sociálně slabým členům menšin, a dalším skupinám, které v současné době prožívají těžké období, je aktuální krok brněnského biskupství.

Vedení brněnské diecéze se rozhodlo vyjít vstříc prosbám organizací, které se starají o znevýhodněné spoluobčany, a poskytne jim za symbolické nájemné chátrající budovu bývalé školy na Pellicově ulici, která čeká na povolení kompletní rekonstrukce. Po dobu, kdy by budova nebyla jinak využita tak bude moci sloužit těm nejpotřebnějším.

Projekt rekonstrukce budovy, která je ve vlastnictví Biskupství brněnského, je součástí aktivit církve potřebných pro zajištění financování jejích charitativních a duchovních aktivit i v období, kdy dojde k plné odluce církve od státu a na její provoz již nepůjdou žádné prostředky ze státního rozpočtu. Již v roce 2030 přestane být vyplácen státní příspěvek na církevní činnost, a tak jsou všechny diecéze nuceny si zajistit ve financování plnou soběstačnost.

Tisková zpráva ZDE