V Mikulově připomenou 100 let od narození probošta Stanislava Krátkého

13.11.2022

V neděli 13. listopadu 2022 v 9.00 hodin bude v kostele sv. Václava v Mikulově slavena děkovná mše za Stanislava Krátkého, 25. probošta Význačné kolegiátní kapituly u sv. Václava v Mikulově, založené 22. srpna 1625..

Stanislav Krátký, který patřil mezi představitele skryté církve, byl jmenován mikulovským farářem a proboštem kapituly v dubnu roku 1999. Zastupitelstvo Jihomoravského kraje mu v roce 2007 udělilo Cenu Jihomoravského kraje za jeho přínos výchově mládeže a za jeho osobní statečnost v období komunismu. V témže roce mu brněnský biskup Vojtěch Cikrle při příležitosti 230. výročí založení brněnské diecéze udělil medaili sv. Petra a Pavla.

V roce 2016 byl po něm pojmenován park v městské části Brno-sever. V pátek 11. listopadu uplyne sto let od jeho narození a v neděli 13. listopadu dvanáct let od jeho úmrtí v Domě Matky Rosy v Rajhradě u Brna.

Tematická diskuze v Husovicích – plakátek ZDE