130 let kostela v Čejkovicích

13.11.2022

Děkovnou bohoslužbu při příležitosti 130. výročí znovuposvěcení kostela sv. Kunhuty v Čejkovicích po generální opravě v roce 1892 bude celebrovat v neděli 13. listopadu 2022 v 10.30 hodin biskup Vojtěch Cikrle.

„Z hlediska meterologického měření patří farnost Čejkovice mezi nejteplejší místo v rámci České republiky,“ prozrazují webové stránky farnosti, do které patří tři vesnice: Čejkovice, Starý Poddvorov a Nový Poddvorov s více jak třemi tisíci obyvateli. „Ve farnosti jsou dva kostely a jedna malá kaple. Farní kostel v Čejkovicích je zasvěcen sv. Kunhutě, filiální kostel ve Starém Poddvorově je zasvěcen sv. Martinovi a malá kaple v Novém Poddvorově sv. Kateřině Alexandrijské. Stojí za to navštívit tyto církevní stavby a zakusit krásu architektury a duchovní atmosféru při bohoslužbách.“

Více zde: https://www.farnostcejkovice.cz/