Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

23.11.2022

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru.

Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.

Červená středa je iniciativa s heslem Společně za víru a svobodu, která původně vznikla ve Velké Británii. Jejím cílem je propagovat toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s těmi, kdo jsou pronásledováni pro víru či být hlasem proti násilí a útlaku věřících nebo náboženských skupin. Červená je barva krve, mučednictví; světlo je symbolem naděje v temnotách. Iniciátorem této aktivity je organizace Církev v nouzi (pozn. anglicky Aid to the Church in Need, u nás známá spíše jako Kirche in Not).

Více ZDE