Božetěch Kostelka: S Orlem mířím vzhůru

4.10.2022

Na úterý 4. října 2022 v 17.00 hodin připravilo knihkupectví Cesta (Rašínova ulice, vedle kostela sv. Jakuba v Brně) prezentaci knihy „S Orlem mířím vzhůru“ o historii katolické orelské organizace OREL.

Kniha přináší rozhovor Václava Štauda s Božetěchem Kostelkou, kterému loni při příležitosti 90. narozenin udělil brněnský biskup Vojtěch Cikrle pamětní medaili sv. Cyrila a Metoděje.

Pan Božetěch Kostelka (nar. 16. ledna 1931 v Brně) je zasloužilý člen Orla. Župa Sedlákova na svých stránkách uvádí, že „bratr Božetěch Kostelka se na orelské činnosti podílel od svého mládí a přesto že byl po komunistickém puči za to vystaven persekucím, zůstal Orlu věrný. Po pádu komunistického režimu se významně podílel na jeho obnově v Orlu pracuje aktivně i teď v tak požehnaném věku.“ V roce 1992 byl Božetěch Kostelka generálním sekretářem Orla.