Hollerich: Nejsou žádné národní církve, jdeme společně a pomáháme trpícím

31.8.2022

Lucemburský kardinál, generální zpravodaj synody o synodalitě, vysvětluje, jak se proces iniciovaný papežem prolíná s kontextem války: "Sensilibizoval lidi, aby žili vtělené křesťanství, zejména v pomoci uprchlíkům." Upozornění na rozdíly v církvích téhož kontinentu: "Je čas podívat se na mozaiku církve, nejen na svou malou zemi".

ýzva k senzibilizaci věřících, aby žili vtělené křesťanství především v utrpení a těžkostech svých bližních, zejména uprchlíků z Ukrajiny a jihu. Příležitost pro církve téhož kontinentu opustit riskantní "nacionalismy" a uzavřenost a podívat se na "celou mozaiku", aby "všichni kráčeli společně". Kardinál Jean-Claude Hollerich, generální zpravodaj synody o synodalitě a zároveň předseda Komise biskupských konferencí Evropské unie (Comece), je spokojen s dosavadními výsledky synodální cesty, která ukončila svou první fázi a nyní přechází do druhé. V rozhovoru pro Vatican News se kardinál věnuje současným událostem, ale také práci v nadcházejících měsících.

Více ZDE