Hlavní pouť 2022 v Hlubokých Mašůvkách

2.7.2022 - 3.7.2022

Hlavní poutní bohoslužby proběhnou letos v Hlubokých Mašůvkách ve dnech 2. a 3. července 2022.

O založení jednoho z nejvýznamnějších poutních míst brněnské diecéze vypráví bývalý farář P. Miloslav Čamek: „Tradice poutního místa Hluboké Mašůvky sahá hluboko do historie. Již ve středověku lidé putovali ke svatému prameni v údolí potoka Svatoňovec, kde čerpali vodu k pití a později také ke koupeli v lázních, které v blízkosti pramene vznikly. Později byla nad údolím potoka vybudována dřevěná kaple Panny Marie Pasovské, v níž se lidé scházeli k modlitbám. Novodobé poutní místo zde začalo psát svou tradici po roce 1680. Tehdy zde nový majitel Jevišovického panství, maršál Jan Ludvík Raduit de Souches – hrdinný obránce města Brna v době třicetileté války - nechal postavit první kamenný kostelík a daroval pro něj sošku Panny Marie de Foy. V roce 2009 jsme si připomněli čtyřsté výročí úcty k Panně Marii de Foy.“

Při návštěvě Hlubokých Mašůvek je možné navštívit nejen poutní kostel Navštívení Panny Marie, ale také Lurdskou jeskyni, křížovou cestu s Kalvárií, cestu Bolestné Panny Marie či cestu mariánských poutních míst, která čítá šedesát obrazů. Dále je zde Svatá studna s pramenem a farní zahrada s chatkami pro prázdninové pobyty.

Program letošní pouti ZDE