Exemplární případy: Jan Bula a Václav Drbola

10.6.2022

Arcidiecéze Udine pořádá fotografickou výstavu "Katolická církev v komunistickém režimu v Československu, dva exemplární případy: Jan Bula a Václav Drbola".

Výstava bude slavnostně zahájena konferencí v pátek 10. června 2022 v 17.30 hodin v „Chiesa della Purità“ na náměstí Piazza Duomo v Udine za přítomnosti J. E. Andrey Bruna Mazzoccata, arcibiskupa z Udine.

Přítomni budou Mons. Karel Orlita, administrátor kanonizačního procesu a delegát brněnského biskupa, Prof. Francesco Leoncini, přednášející dějiny východní Evropy na Univerzitě Ca' Foscari v Benátkách, a kurátoři akce Dr. Guglielmo Cocco, jáhen a vedoucí diecézního oddělení Rodina a život, a Dr. Tiziana Menotti, překladatelka.

Výstava bude umístěna v bočních kaplích katedrály v Udine na náměstí Piazza Duomo a můžete ji navštívit od 10. do 24. června od 7.00 do 12.00 hodin a od 16.00 do 18.45 hodin. V dalších dnech přes letní měsíce pak bude výstava putovat na další místa v udinské arcidiecézi.

Viz https://www.diocesiudine.it/nel-duomo-di-udine-mostra-fotografica-su-bula-e-drbola-vittime-del-comunismo/