Ukrajinský arcibiskup vyzval k celosvětové novéně před zasvěcením Ruska a Ukrajiny papežem Františkem

17.3.2022

Ukrajinští katoličtí představitelé vyzvali papeže Františka, aby zasvětil Ukrajinu i Rusko Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. K přípravě této události, která se uskuteční 25. března, povedou devítidenní novénu, řekl v úterý agentuře CNA nejvyšší prelát válkou zmítané Ukrajiny.

Jsme velmi potěšeni skutečností, že Svatý otec pozitivně reagoval na žádost biskupů latinské katolické církve, všech jejích kněží a všeho jejího lidu,“ řekl arcibiskup Mieczysław Mokrzycki z ukrajinského Lvova. „Na tuto slavnost chceme náš lid připravit novénou, která začne 17. března,“ dodal. „Vyzýváme všechny křesťany na Ukrajině, aby se k této novéně připojili, a byli bychom velmi vděční, kdyby se k modlitbě na tento úmysl připojila celá církev na celém světě.

Více ZDE