Časopis Fermentum vychází v nové podobě

24.2.2022

Česká biskupská konference od letošního roku převzala vydávání časopisu Fermentum. První nově koncipované vydání tohoto elektronického čtvrtletníku, jehož novou součástí je stálá příloha Živá teologie, je k dispozici na zkoušku zdarma po registraci na portálu Cirkev.cz.

Fermentum (latinsky „kvas“) přináší inspiraci pro neděle a významné dny liturgického roku. Autory promluv jsou duchovní českých a moravských diecézí – biskupové, kněží a jáhni. Homilie doplňují také krátké texty pro bohoslužby s dětmi. „Fermentum chce sloužit zvláště těm, kdo slouží, nyní však chce oslovit kromě duchovních také všechny ostatní spolupracovníky a stát se tak časopisem pro spiritualitu pokřtěných, zasvěcených a vysvěcených, jak říká jeho obnovený podtitul,“ uvedl šéfredaktor časopisu jáhen Pavel Černuška.

Více ZDE