V novém čísle bulletinu zavzpomíná na P. Drbolu jeho synovec

4.12.2021

Bulletin s názvem „Testimonium martyrii“ (Svědectví mučednictví) pokračuje již pátým číslem. Pravidelný čtyřměsíčník o služebnicích Božích Jana Buly a Václava Drboly přináší další zajímavé informace.

Naleznete v něm např. druhou část rozhovoru s postulátorkou římské fáze beatifikačního procesu P. Jana Buly a P. Václava Drboly nebo svědectví synovce Václava Drboly, pana Josefa Holackého. Dále se dozvíte, jak prožíval kněz Václav svoje poslední působiště v Babicích, u Jana Buly se autoři zaměřili na pokračování jeho pastorační služby v Rokytnici nad Rokytnou. Zpestřením bulletinu jsou také zamyšlení otce Lubomíra Řiháka, který je současným duchovním správcem v Babicích, a paní Anny Haluzové, farnice ze Staroviček. Pěkné čtení přeje všem za kolektiv autorů Lukáš Janoušek.

Bulletin Testimonium martyrii - číslo 5/2021 je na stránce kanonizace. http://kanonizace.biskupstvi.cz