Maďarská mše v Brně

23.10.2021

Mše svatá v maďarštině a koncert duchovní hudby se plánují na sobotu 23. října 2021 v kostele sv. Michala v Brně na Dominikánském náměstí.

Svaz Maďarů – Brno zve v sobotu 23. října 2021 v 15:30 hodin na mši svatou za hrdiny maďarského povstání v roce 1956 a na následný koncert duchovní hudby. Hlavním celebrantem bude pomocný biskup z arcidiécéze ostřihomsko-budapešťské Mons. Ferenc Cserháti, který má na starost Maďary žijící v zahraničí.

Při mši zazní koncert duchovní hudby v podání pěveckého sboru Szent Korona Kórus (česky Sbor svaté koruny) z Balogu nad Iplom (Slovensko), založeného v roce 1997. Program nabízí díla těchto autorů:

J. P. Sweelinck, Michael Praetorius, Pál Esterházy, J. S. Bach, Ferenc Liszt, Zoltán Kodály, Artúr Harmat, Lajos Bárdos, Gábor Lehotka a László Varga. Učinkují: Boglárka Híves a Mária Híves – soprán, Ágoston Gedai – varhany, dirigenti: Ottó Molnár a Károly Pászti

Plakát ZDE