Téma Dne sdělovacích prostředků 2022: Naslouchejte

29.9.2021

Papež František zvolil téma 56. dnes sdělovacích prostředků, který se bude slavit v příštím roce. Zatímco letošní poselství k tomuto dni věnoval „vycházení a vidění“, v poselství pro rok 2022 se obrací ke světu komunikace s výzvou k naslouchání.

Pandemie zasáhla a zranila všechny lidi a všichni potřebují naslouchání a útěchu. Naslouchání je zásadní také pro dobrou informaci. Hledání pravdy začíná právě vyslechnutím. A totéž platí rovněž o svědectví, jaké podáváme prostřednictvím sociálních sdělovacích prostředků. Každý dialog, každý vztah začíná nasloucháním, čteme ve vatikánské tiskové zprávě. Také Ježíž nás vybízí, abychom si všímali jakým způsobem nasloucháme (srov. Lk 8,18). Abychom skutečně mohli naslouchat, je zapotřebí odvahy, je zapotřebí svobodného a otevřeného sredce, prostého předsudků. V této chvíli, kdy je celá církev pozvána k naslouchání, aby se učila jak se stávat synodální církví, jsou všichni vybízeni k tomu, aby znovu objevili naslouchání jako základ dobré komunikace.

Zdroj: Vatican News, česká sekce
Autor článku: TS ČBK