Přenosy z pohřbu otce biskupa Esterky

24.9.2021

Poslední rozloučení s emeritním brněnským pomocným biskupem Mons. ThDr. Petrem Esterkou, který zemřel po dlouhé nemoci v Kalifornii (USA) 10. srpna 2021, se bude konat při mších svatých v pátek 24. září 2021.

V 9.30 hodin bude za účasti brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla předsedat apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo, bohoslužbě v 15.00 hodin v kostele sv. Václava v Dolních Bojanovicích bude předsedat brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.

Rozloučení v katedrále na Petrově bude možné sledovat on-line na YouTube kanálu „Katedrála Petrov“ a v přímém přenosu Radia Proglas.

Rozloučení v rodišti biskupa Petra Esterky v Dolních Bojanovicích bude možné sledovat on-line na YouTube a v přímém přenosu Televize Noe.

U účastníků se předpokládá dodržování hygienických předpisů, potvrzení o provedeném očkování či negagivním testu na koronavirus.