Biskup Konzbul zahájí Litomyšlské dny barokní tradice

15.8.2021

Již šestý ročník duchovně-kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice se uskuteční ve dnech 15. až 22. srpna 2021.

Pontifikální bohoslužbou v neděli 15. srpna 2021 festival zahájí brněnský pomocný biskup Pavel Konzul, který je současně titulárním biskupem litomyšlským. Po mši svaté bude v rámci slavnosti Nanebevzetí Panny Marie procesí městem a barokní pobožnost u mariánského sloupu na náměstí.

Letos festival nabídne hudbu z přelomu renesance a baroka v atraktivních prostorech, mezi něž se poprvé zařadí také výjimečné zámecké divadlo z konce 18. století. Součástí akce jsou také odborné přednášky, beseda, výstava v kostele Povýšení sv. Kříže nazvaná Tváře - neznámé portréty litomyšlské děkanské galerie. Pro děti je opět připravena dětská soutěž, tentokrát na téma sv. Jana Nepomuckého při příležitosti 300. výročí jeho blahořečení.

Více ZDE