Den Brna 2021

15.8.2021

V rámci letošních oslav Dne Brna bude brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle slavit v katedrále svatých Petra a Pavla v neděli 15. srpna 2021 v 10.30 hodin pontifikální bohoslužba na poděkování Bohu a za šťastnou budoucnost města Brna.

Odpolední program:
17.00 hodin koncert v Zahradách pod Petrovem - Societas Incognitiorum s programem MADRIGitALL
15.00 – 15.30 hodin Komentovaná prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) a sochy P. Martina Středy, SJ

Impulsem pro rozhodnutí biskupa Cikrleho založit tradici oslav města Brna byl 15. srpen roku 1995, kdy si moravská metropole připomínala 350. výročí ode dne, kdy malá skupinka obránců města odolala útoku obrovské přesile švédských vojsk generála Torstensona a Brno nebylo dobyto. Přáním organizátorů mezi jiným je, aby se Brňané seznámili s historií svého města, která ovlivnila i dění v tehdejší Evropě, a aby se nebáli být hrdými potomky našich hrdinných předků.

Celý program oslav : www.denbrna.cz