Biskup Cikrle vyjel povzbudit obyvatele do nejvíce zasažené oblasti

25.6.2021

Dnes (25. 6. 2021) krátce po desáté hodině vyjel brněnský biskup Vojtěch Cikrle povzbudit obyvatele do tornádem nejvíce zasažené oblasti v diecézi.

Dle sdělení místního faráře P. Mariána Kaliny, který má na starosti farnost v Moravské Nové Vsi a v nejvíce postižených Hruškách, jsou na místě nejvíce potřeba minerální vody. Kromě balíků balených vod biskup na místě předá také osobní finanční dar. Přiidat se k místním dobrovolníkům se vydali také bohoslovci brněnské diecéze, kteří jsou na biskupství na prázdninové brigádě.

Solidaritu vyjádřil brněnskému biskupovi Vojtěchu Cikrlemu předseda Konference biskupů Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, finanční pomoc na opravu poškozeného kostela v Hruškách přislíbilo zaslat Maďarsko. Ozývá se také řada lidí s povzbuzením i finančními dary.