V rámci Červené středy se v Praze rozsvítí Rudolfinum, Národní galerie nebo Staronová synagoga

25.11.2020

Červená středa, připomínka pronásledovaných pro víru, se letos uskuteční 25. listopadu již potřetí. Program začne konferencí, které se zúčastní mimo jiné i ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček nebo Lord David Alton, člen Parlamentu Spojeného království.

K akci patří nasvícení významných budov na červeno. V Praze to bude třeba Rudolfinum, Národní galerie nebo Černínský palác. Tuto připomínku organizuje v ČR Česká biskupská konference společně s Ekumenickou radou církví v ČR, Federací židovských obcí v ČR a Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku. Akci podpořilo i Ministerstvo zahraničních věcí ČR.